Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukormentes sütemény?

Cukormentes sütemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Találtam egy linzer tészta receptet az interneten.Azt írják, hogy Glukonon kell bele...Mivel most szeretnék először cukor és hasonlók nélkül sütni érdekelne a véleményetek...A hagyományos (cukros) recept egészségesebb vagy ez a glukonon-os?A glukonon nem káros az egészségre?Ha ezt rakom a sütibe cukor helyett elérem a kellő édességet vele?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 22. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan fekete bárány a cukor, mint ahogyan azt manapság "valami hülye divatból" szokás beállítani. Egészséges szervezetnek arra is szüksége van, legfeljebb kevesebbre, mint egy tipikus édesszájú igénye. Az említett szert nem ismerem, de sok édesítőszer rákkeltő vagy idegméreg. Ha mindenképp egészségesdit akarsz játszani, használj barnacukrot, ugyanis mindig a túlfinomítással szokott baj lenni, úgy, mint a gabonánál is.
2011. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt a glukonont én sem ismerem,próbáltam gyorsan utánanézni,nem sok sikerrel.Bár ha a Haas forgalmazza...na jó,ez gonosz találgatás.Mit szólnál a sztíviához?Édes,mint a bűn:)A cukor elhagyása több eü probléma megszűnésével jár az érintetteknél.A kellő glükózszintet a szervezet önmagának képes előállítani.Az ősember sem evett édességet...
2011. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Tisztában vagyok vele, hogy erre is szükségünk van, de nem mértéktelenül.Ezért kérdeztem, mert jó lenne néha-néha cukormentes sütit is enni.Azt is tudom, hogy az édesítőszereknek milyen hatásai vannak, de erről még nem hallottam.Természetesen más márka is van ebből a glukononból.
2011. aug. 22. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van olyan édesítőszer amelyik ártalmatlan, de ki tudhat biztosat? Néha még a csecsemőtápszer is "mérgezett". "A szomszédasszony több éve használja és nincs semmi baja" nekem az ilyen nem garancia. Ha a barnacukor nem szimpi, édesíthetsz mézzel is, arra is vannak receptek.
2011. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ősemberről most jutott eszembe: az biztos, hogy tejszínhabos csokitortát nem evett, de tuti biztos, hogy édes gyümölcsöket, bogyókat nem a C vitamin tartalma miatt evett.
2011. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Aki szerint a cukor nem méreg... khm... nos olvassa el az alábbi ORVOSI cikket!!!


[link]

2012. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Xilovit Zéró: abszolúte természetes cukorpótló (nyírfakéreg cukor). Kevésbé édes, mint a cukor, ám teljességgel mellékíz mentes. A Zéró (van sima Xilovit is) sem kalóriát, sem szénhidrátot nem tartalmaz, ezért is szerepel a nevében a zéró. Nem olcsó...
2012. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 orbani válasza:

Emberek! Vannak, akik nem ehetik a cukrot, sem a mézet. Nekem sajnos ez adatott meg, pedig nem mértéktelenül fogyasztottam a cukrot, és nem hóbortból nem eszem most. A szervezetem nem tudja feldolgozni... valóban vannak rákkeltő anyagok az édesítőszerekben, de -mint ahogy az orvostudomány is- minden fejlődik. Ma már kapható aszpartam nélküli édesítőszer is... vagyis kicsit közelebb kerülhetek én is az egészséges életmódhoz. A cukormentes élethez ajánlom a sportot is, ha már egészségről van szó, de ítélkezni nem kell mindenen!


Glukonon úgy tudom jó cukor helyett, de például a gyomrom nem bírja. Olcsósága miatt sokan használják, és a Lidl-ben kapható. A nyírfacukorral, Xillittel készült süteményeket előnyben részesítik a cukrászdák is, akik törekednek a diabéteszben szenvedők kedvére is tenni.

2013. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!