Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A lenmagot hogyan kell hashajt...

A lenmagot hogyan kell hashajtásra használni?

Figyelt kérdés
Kb. heti egyszer tudok wc-re menni (gyógyszermellékhatás). Olvasgattam itt sokféle alternatív módszert (biszakodilt nem akarok szedni), és a lenmag elég kíméletesnek tűnik. De többféle módot olvastam a felhasználására, van, aki azt írta, hogy be kell előre áztatni 1-2 órára, van, aki azt, hogy beleteszem a joghurtba, és egyből ehetem. Mi az igazság?
2011. szept. 12. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mehet egyből joghurtba is,de ami még jó lehet,legalábbis egy próbát megér,ha teát főzöl belőle. "Összetöröd" a lenmagot,1 liter vízhez kb. 3-4 evőkanálnyi lenmagot adsz. Ebből a főzetből iszol éhgyomorra 1-2 dl-t.
2011. szept. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem artana szolni a kezelo orvosnak, hogy masik gyogyszert adjon, mivel ennek ez a mellekhatasa pl.

Vizbe aztasd be este, reggel felmelegited, es megiszod ehgyomorra, de ilyen hatast ersz el a fugevel es az aszalt szilvaval is, azt is hasonloan kell elfogyasztani, de frissen is lehet fogyasztani, tehat szilvat eszel, vagy elkeszited gy.lenek.

Mivel szolonek van a szezonja, ezt is megprobalhatod,hogy ehgyomorra azt fogyasztasz, mivel ennek is van tisztito hatasa, tehat atmossa a belrendszert.

2011. szept. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy mi az igazság azt én sem tudom, mert én is többfélét olvastam, beáztatás, ledarálás, egészben.

Nekem amikor ilyen gondom volt az segített, hogy esténként egészben hagyva egy kávéskanállal joghurtba tettem és megettem. Pár nap után rendeződött a dolog. Ártani nem árthat egészben sem, hiszen úgy esszük a péksütiken vagy péksütikben is.

2011. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyogyszernek a mellekhatasa, tehat ezert erre kell figyelni, mert megviseli az emeszotrendszert. Tehat talan az igazi megoldas erre az lenne, hogy egy masik gyogyszert kellene szedni pl. tehat mindig az okot kell megszuntetni.
2011. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!