Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikor jár egy gyógyszerre a...

Mikor jár egy gyógyszerre a támogatás? Szakrendelésen írják csak fel rá? Mert ezzel most nem vagyok teljesen tisztában.

Figyelt kérdés
Problémám a következő. Voltam gyomortükrözésen, kiderült hogy refluxom van. Azóta a háziorvosom már több gyógyszert is felírt, mindhiába. Ma is voltam, és nagy nehezen írt nekem újat (bár mellé tette hogy eddig is feleslegesen szedtem őket, mert úgyse használnak). Na most ez a gyógyszer elég drága (nekem legalábbis). Kipróbálom, mert nagyon szenvedek. Ha mégis használ, hogy jutok hozzá olcsóbban, támogatással? Magán a szakrendelésen felírják rá, ha visszamegyek a problémával?
2011. szept. 19. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

a szakrendelésen adnak egy szakvéleményt, és gyakorlatilag egy "utasítást" a háziorvosnak, hogy mostantól ezt írja fel.

Ajánlom, hogy próbáld ki a Salvus gyógyvizet, anyukámnak teljesen rendbe jött a refluxa, már a gyógyszert is elhagyta !

2011. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor arra még nem jár támogatás. Akkor mikor kaphatok rá? Én is ittam a Salvus vízet, segített is amíg ittam. De úgy tudom, azzal szüneteket kell tartani. Ha abbahagyom, előről kezdődik... Az orvos azt mondta, azért mert az csak "átmeneti, tüneti" kezelés. Anyukád folyamatosan issza? Mióta?
2011. szept. 19. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

anyu évek óta issza, semmi baja, szünetet nem tart...az orvos meg sosem fogja ezeket támogatni, mert nem áll érdekében, de ez más tészta...

de ha kapsz receptet, akkor az már támogatott...de már nem értem a problémát. Amint a szakorvos megadja a véleményt, azt elviszed a háziorvoshoz, ő ír neked receptet és ha azt kiváltod, akkor már a támogatott összeget kell fizetned.

2011. szept. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Normatívra írta fel a gyógyszert. Például azt aszthmámra azt hiszem 90%-os támogatással kapom. Ezért kérdeztem. Mert ez így nagyon drága, minden hónapban... Lehet vissza kéne térnem a Salvus vízre, és szünet nélkül inni. Csak attól félek, hosszú távon nem "egészséges" inni... Nekem ezt mondták.
2011. szept. 19. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:
hát szerintem nem okozhat mellékhatást...ellentétben azzal a sok méreggel és szintetikus anyaggal, amit gyógyszer címszó alatt beszedsz
2011. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen igazad van. Egy életen át gyógyszert szedni, az se sokkal "egészségesebb". Tanácstalan vagyok most, lehet visszatérek símán a vízre, aztán lesz ami lesz. Anyudnak mennyi idő után segített teljes mértékben megszüntetni a panaszait? Hónapok? Napi 2 decit iszik csak, ugye? Én annyit ittam.
2011. szept. 19. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:

evés előtt iszok 1-1 decit. úgy volt, hogy egy pár hónapig szedte a gyógyszert is, aztán amikor érezte, hogy anélkül is rendben lesz, abbahagyta, csak a vizet issza.

persze az étkezésre nagyon kell figyelni, semmi zsíros, fűszeres, sok zöldség, de nem nyersen, hanem inkább pároltan. anyu rendszeresen jár természetgyógyászhoz is, reflexológushoz, jógázik, mert a meditálás és a kevés idegeskedés fél siker :D

csak ne add fel :D

2011. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2011. szept. 20. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!