Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden étkezés után felpuffad...

Minden étkezés után felpuffad a hasam, miért? 15/L

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elég gyakran felpuffad a hasam (érzésre meg látszatra is) étkezés után. Pedig igyekszem egészségesen, változatosan enni. Ha kevesebbet eszem, akkor is szinte centikkel nő a körfogata utána. Egyébként vékony vagyok, és étkezés előtt lapos a hasam 166 cm/50 kg haskörfogat 72-74 cm. Húzó, feszülő érzés van az alhasamban, függetlenül attól, hogy a menstruációs ciklus mely szakaszában vagyok (és biztos hogy nem vagyok terhes). Mitől van ez és hogy lehetne változtatni rajta?
2011. okt. 15. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne szakorvoshoz fordulni, mert liszt és laktózérzékenységnél is előforduihat ilyen, vagy emésztőenzimek hiánya miatt.
2011. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, ez valamilyen érzékenységi reakció.
2011. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kassandra87 ***** válasza:
Puffadás hüvelyes zöldségektől, babféléktől lehet. Kerülje ezeket!
2011. okt. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
kassandra87, inkább ne osztogass tanácsot, ha nincs fogalmad a dolgokról. Gondolom a kérdező magától is tudja, h a hüvelyesek puffasztanak. Azt is gondolom, h nem minden étkezésnél eszik hüvelyeseket. Nála vagy érzékenység van bizonyos összetevőkre v a bélfalon elszaporodott a candida gomba. Mindkettőt spec diétával fogják kezelni, az után, h kiderítették mi az.
2011. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy lehet refluxtól is..
2013. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!