Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Teljes kiörlésű most akkor...

Teljes kiörlésű most akkor egészséges vagy káros? :-)

Figyelt kérdés
Egyik nap olvasom, hogy együnk teljes kiörlésű tönköly pékárut, mert egészségesebb, mint a sima búzaliszt, másnap olvasom, hogy a teljes kiörlésű termékekben több a méreganyag, mivel a héj nincs lehántva. Nem tudom eldönteni, hogy melyiknek van igaza, vagy jobb ha nem olvasgatok annyit?
2011. okt. 20. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

jobb ha olvasgatsz, de nem idegeskedsz mindjárt.

Igaz a teljes kiörlésű jobb az emésztésnek

és igaz,a héjban vannak a méreganyagok.

Ha maradsz az arany középűton akkor jársz a legjobban. Azt eszed ami ízlik, figyeled a szervezeted, hogy mi esik neki jól.

2011. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Idegesnek tűnt a kérdésem? :-)))
2011. okt. 20. 08:48
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

nem :) csak sajnos manapság, főleg az internet eredményeképp rengeteg információval lesznek elárasztva az emberek. Ennek következmánye, hogy egyik végletből amásikba esnek (pl: ne együnk tojást mert növeli a koleszterinszintet - később: együnk tojást mert "jó" koleszterin van benne, mégse növeli)

tehát nem érdemes végletesen gondolkodni mert el fogsz veszni a sok "ajánlás" között.

Hallgass a szervezetedre, egyél teljes kiörlésüt ha jó az emésztésednek, de ne csak azt edd, ha megkívánsz egy vajaskiflit,akkor attól se lesz semmi bajod.

2011. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Így szoktam, nem vagyok annyira oda a teljes kiörlésű dolgokért, nem ízlik annyira, mint a jó kis félbarna házikenyér. :-)
2011. okt. 20. 08:58
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincsen anyagcsere problémát, nem vagy túlsúlyos, és rendben van az emésztésed, akkor edd nyugodtan azt, amit a szíved kíván. :-)
2011. okt. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Alex Mészáros ***** válasza:
30%
Az egészséges táplálkozás egyik alapelve:hogy heti ötszöri teljes kiőrlésű gabonából készült pékáru!!Tehát egészséges!!
2011. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Én azt a nézetet osztom, h a gabona nem egészséges. Tök mindegy, h teljeskiőrlésű-e v sem. Ezért évek óta nem is eszem. Viszont a teljes kiőrlésű verzió abból a szempontból rosszabb, h az ásványi anyagok felszívódását jobban gátolja.
2011. okt. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%
Viszont a teljes őrlésűben benne vannak a B-vitaminok(többek között)ami a ma emberénél hiányzik.A finomított lisztben pedig szinte nincs is tápanyag.Én nem biztatnék senkit a fehér lisztre.
2011. okt. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.
2011. okt. 22. 15:33
 10/11 anonim válasza:
arrol senki se beszél h a teljes kiőrlésű kenyér "dugulást" okoz? mert nálam igen! nagyon nehezen tudom megemészteni és a nyers zöldségekkel is hasonloan vagyok..olyankor napokig nem tudok wc zni...szóval hogy is van ez??
2013. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!