Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges életmód? Mi a titka?

Egészséges életmód? Mi a titka?

Figyelt kérdés

Angolból egy fogalmazást kell írnom. De semmi ötletet nem találok, hogy miről írhatnék az egészséges életmóddal kapcsolatban, mert elég kritikus a tanárom, és szinte semmi sem jó neki, ezért szeretnék egy precíz fogalmazást rakni elé.:)

Nem azt kérem, hogy írja meg helyettem valaki, csak egy kis segítséget, hogy-hogy kezdjem és miket írjak bele!:)


Előre is köszönöm mindenkinek aki segít!:)


2011. dec. 8. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

GreenTea


Írd le, hogy az egészséges táplálkozásról az emberek döntő többségének fogalma sincs. Amit az egészséges táplálkozásról "tudnak" az nagyon kevés, illetve téves.

Ott kezdődik a dolog, hogy mindenkinek saját maga számára megfelelő mennyiségű mikro és makro tápanyagot kell bevinnie a szervezetébe. Mikro tápanyagok: vitaminok és ásványi anyagok. Makro tápanyagok: fehérje, szénhidrát, zsír. Nem mindegy, hogy miből visszük be ezeket.

Az átlag embert ha megkérdezed mi az egészséges, azt mondja, hogy a zöldség, gyümölcs, tejtermékek. Mi az egészségtelen? Zsír, koleszterin, túl sok hús bla bla.

Ezzel szemben az igazság az, hogy a gyümölcsöknek nem sok értelme van. Vitamin tartalmuk csekély, cukor tartalmuk sok. A zöldség már jobb választás, mivel ugyan vitamin tartalmuk szintén alacsony, cukrot nem, vagy nagyon kis mértékben tartalmaznak, rostjaik elengedhetetlenek az egészséges táplálkozáshoz. Húsok! A legjobb fehérjeforrások. Fehérjéből állnak az izmaink. Nem kell tovább ragozni.

Zsír! Aki azt mondja, hogy a zsír rossz, az hülye! Itt is, mint minden tápanyagnál, a minőségi forrást kell keresni. Növényi telítetlen zsírok (pl. lenmagolaj).

És itt jön amin általában kiakadnak, és amivel sokan ellenkeznek: Táplálék kiegészítők!

Mint írtam, a zöldségek és gyümölcsök vitamin tartalma nagyon alacsony. Nem tartalmaz elég vitamin sem a Ráma margarin, sem a Nesquik gabonapely. Persze rá van írva hogy 8 vitaminnal, de az kb olyan, mintha a japánok rizsszükségletét a konyhakertednek kéne fedeznie.

Az egyetlen megoldás hogy elegendő vitaminhoz juss, ha táplálék kiegészítőt használsz. Egy vitamincsomaggal fedezni tudod a szükségleted.


A lényeg:

Megfelelő mennyiségű, minőségű és arányú tápanyag fogyasztásból áll az egészséges táplálkozás. Azt kell enni, amire a szervezetednek szüksége van. Nem azt, amire az agyad vágyik, mert akkor sajnos a csoki, cukor, kóla, chips alkotja az étrended.

2011. dec. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a válasz teljesen korrekt szerintem. Én még annyit tennék a helyedben mivel azt írtad:

"elég kritikus a tanárom, és szinte semmi sem jó neki". hogy utána olvasol mondjuk olyan írásoknak amikben tudományosan megcáfolnak olyan tévhiteket, hogy a vitamin káros vagy hogy a cukor az nem káros stb. Mert ha ilyen kekec tanárod van akkor szerintem tuti bele fog kötni főleg a vitaminos történetbe ha ő is csak a sajtón keresztül tájékozódik ebben a témában.

2011. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

GreenTea


Igen, ennek fenn áll a veszélye. Ha kötözködik a tanárod, nyugodtan küld hozzám :)

2011. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
2011. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm!:)


Ezt nem igazán használtam fel, de lényegében erről írtam, de megúsztam annyival, hogy le kellett írni papírra és leosztályozza, de így beadtam azt amit itthon írtam :D

Viszont lehet írok még egyet, hogy örüljön.:DD

2011. dec. 9. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!