Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel lesz jobb ha vegetáriánu...

Mivel lesz jobb ha vegetáriánus leszek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2011. dec. 29. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem miattad döglök meg!

/egy tyúk/

2011. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kénytelen leszel gondosabban megtervezni, hogy mikor mit eszel. Ez rendszert visz az étkezésedbe.

Bekerülhetsz a vegetariánusok közösségébe, így megismerhetsz új növényeket, ételeket. Még egy közösség, ahova tartozhatsz.

2011. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
29%
Eggyel több bolond lesz,aki hiányosan táplálkozik.
2011. dec. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló: de igen miattad is meghal egy tyúk ha megeszed... Ha nem lenne igény a húsra, nem gyilkolnának. Ez egy beléd nevelt dolog, nem létfontosságú az életben maradáshoz, az egészséghez; Egy szenvedélybetegség, mert annak aki előtte napi szinten ette a húst, komoly megpróbáltatás leszokni róla.

3. válaszoló: nem egyel több bolond lenne aki egészségtelenül étkezik, hanem 1ember aki eljutott már arra a szintre agyilag (evolúció) hogy észrevegye egy élőlény legyilkolása bűn, és azért gyilkolják le azt az állatot hogy jókat étkezzen. Az ember az egyetlen lény aki szórakozásból gyilkol. Az állatok ösztönszerűen végzik ezt...az embernek már bőven túl kellett volna lépnie az ösztönszerűségen (mivel fejlett értelmes aggyal rendelkezünk /már aki azzal rendelkezik/) ...

Kérdező: én 3hónapja vagyok "hivatalosan" vegetáriánus, de előtte se napi szinten ettem húst ... nem volt nehéz megválni e káros betegségtől. Rengeteg kaja van ami pótolja a húst, ezek nyilván még drágábbak mert kevés embernek van rá igénye. Vannak virslik 4db 600Ft, fasirtporok 250g, ebből én ketszer jól lakok, ha eszek mellé krumplit, 300-400Ft , kolbászok, "vegetáriánus pecsenyezsír", szójakockák amikből lehet brassóit is készíteni...rengetek dolog elkészíthető, és nem károsabb az egészségedre mint bármilyen más hús. De ha láttál már egy falusi disznóvágást, vagy egy brutálisabb dolgot (vágóhíd) akkor lelkileg, érzelmileg jobban fogod érezni magad, hogy nem te miattad szenvednek azok az ártatlan élőlények (feleslegesen)... Az ember Istent játszik, de lassan rá kell döbbennünk, hogy semmivel sem érünk többet mint egy disznó. Megölünk mindent: az állatokat, a természetet, egymást, a földet...szomorú!!! Legyél vega! :-D

2012. jan. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

A tyúk


Nem tudom te milyen nyelven beszélsz, de nekem arra, hogy:

"Nem miattad döglök meg!" valahogy nem jutna eszembe ezt válaszolni, hogy: "de igen miattad is meghal egy tyúk ha megeszed..."

Kérlek vezesd le hogyan jutottál arra, hogy ezt írd nekem? :)


Rengeteg baromságot írtál.

"eljutott már arra a szintre agyilag (evolúció) hogy észrevegye egy élőlény legyilkolása bűn, és azért gyilkolják le azt az állatot hogy jókat étkezzen"


Már ne haragudj, de attól, hogy te eljutottál agyilag arra a szintre, hogy nem tartod jónak egy élőlény legyilkolását, a szervezeted még nem fog megváltozni. Az ember mindenevő. Te a rövid életed során akarod megváltoztatni azt, ami az evolúciónak ennyi idejébe telt?

Gondolom te már arra a szintre is eljutottál, hogy forradalmasítod az állatok étkezési szokásait is. Végül is ha ilyen fejlett az ember, akkor kötelessége segíteni az alacsonyabb szinten lévő élőlényeknek is, hogy elkerüljük az öldöklést. Szerintem menj el az állatkertbe és próbáld ki az oroszlánokon a szója receptjeidet.

Ne érts félre, én sem bírom, ha egy állatot megölnek. Az állatkínzókat helyszíni kivégzésre ítélném.


Azt be kell látnod, hogy a vágóhidak nem a szórakozás miatt működnek, hanem mert kurv@ sok pénz van bennük. A szárnyasok húsával amúgy jól ráb@szik az emberiség, mivel a rengeteg antibiotikum miatt, amit a húsukon keresztül kapunk, a baktériumok egyre ellenállóbak lesznek. Egy idő után ezt mind jól le fogjuk torkozni...

Egyetek halat! :)

2012. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értem mi kivetni valód van abban, hogy ha tyúkot eszel, akkor igenis meghal miattad egy tyúk (logikus) :-) ha kevesebbet eszünk belőle, nem tenyésztenek, etetnek, "nevelnek" fel annyi tyúkot, mivel nem fogyna el: PÉNZKIDOBÁS LENNE. Ha Magyarországon csökkenne 50%al pl a tyúkfogyasztás, nyilván nem hoznának ide/nem etetnének/gyilkolnának le ugyanannyit, ha csak a felére van igény ... NEM?


„Már ne haragudj, de attól, hogy te eljutottál agyilag arra a szintre, hogy nem tartod jónak egy élőlény legyilkolását, a szervezeted még nem fog megváltozni. Az ember mindenevő. Te a rövid életed során akarod megváltoztatni azt, ami az evolúciónak ennyi idejébe telt?”


Google-be írd be hogy híres vegetáriánusok 

!!!Ókor i. e. 3500 körül!!!

Apollóniosz (filozófus)

Aranyszájú Szent János

Asóka, India egyik kiemelkedő uralkodója

Caesarea-i Baziliusz

Mahavíra, a dzsainizmus egyik alapítója

Órigenész

Püthagorasz, matematikus, filozófus

Platón


Nem az én rövid kis életem során változtatom meg azt ami az evolúciónak sok idejébe telt. Nem 1000-2000 éve kezdődött a vegetarianizmus… ez egy folyamat, és egyszer majd olyan emberek élik ezt a Földet akik eljutottak az evolúció következő fokára (már ha ez megtud történni ebben a pénzhajhász világban, mielőtt a jelenlegi értelmes ember kinyírja a Földet)


„Szerintem menj el az állatkertbe és próbáld ki az oroszlánokon a szója receptjeidet.”

Hát látod, ott kezdődik a probléma, hogy egy agyi szinten emlegeted magad egy vadállattal/egy ösztönlénnyel… Ahhoz az oroszlánhoz nekünk mi közünk van? Mit keres egyáltalán az állatkertben? Nekünk nem szabadna őket átszoktatni egy olyan életre, ami nem nekik való (se a szójára, sem a már döglött állat húsára, se a ketrecekre) Mi emberek megfosztjuk őket a szabadságtól, és kiöljük az ösztöneit, és pont ahogy húst eszel támogatod a gyilkolást, kínzást, úgy az állatkerti belépőddel is segíted,az ÁLLATKÍNZÁST … vagy ez neked nem számít állatkínzásnak?


„Azt be kell látnod, hogy a vágóhidak nem a szórakozás miatt működnek, hanem mert kurv@ sok pénz van bennük.”

Én ezzel tisztában vagyok. De miért van benne sok pénz??? Hát azért mert veszik, eszik, és ebbe úgy sejtem te is beletartozol.

„A szárnyasok húsával amúgy jól ráb@szik az emberiség, mivel a rengeteg antibiotikum miatt, amit a húsukon keresztül kapunk, a baktériumok egyre ellenállóbak lesznek. Egy idő után ezt mind jól le fogjuk torkozni...

Egyetek halat! :)”


Nem csak a szárnyasok húsa káros… az összes vágóhídról jött állat húsa MÉRGEZŐ (Lásd. Kevin törvénye: 2-3éves gyerek 12 nap alatt belehalt a Mekis féle hamburgerbe…azt hiszem marhahús volt, de ez lényegtelen) Tévedsz, ha úgy, gondolod, hogy a hal az egészségesebb (főleg a jó kis bolti hal, vagy azokból a tavakból, folyókból származó halacska, amelyikben a vágóállatok ürülékét öntik, vagy épp olajjal szennyezett, vagy a szűrés/tisztítás nélküli szennyvizünk pl.: 1-2hónapja Dunaújvárosban volt egy nap amikor így került a szennyvizünk a Dunába, és ez csak az ami véletlenül kiderül, mert az ilyeneket próbálják titkolni előlünk)

Ajánlanék neked sok olvasni valót, hogy tájékozódj, mielőtt azt hiszed miattad, nem ölnek, nem kínoznak állatokat…

Érdesek adatok: [link]

És videó: [link]


Ellenzed az állatkínzást? a vágóhídra kerülő állatokat szerinted hol/hogyan tartják, és milyen bánásmódot kapnak? Az a baj, hogy sok a hozzád hasonló "tudatlan" ember...lehet csak egy-két videót kéne megnézned, vagy dokumentumfilmet, vagy 1-2oldalt olvasnod a valóságról és megváltozna a gondolkodásod. Gondolom te se fogsz utána nézni ezeknek a dolgoknak, mert az emberek szeretnek csukott szemmel járni a világban, főleg ha a valóság drámain erkölcstelen,erőszakos, megrázó, és felháborító!

2012. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nah így hogy belinkeltem neked a videót, én barom megnéztem az egyiket! (számomra megrázó, felháborító, és megkönnyezem) Ehhez hasonló videók hatására lesz sok-sok millió ember vega ... mindenkivel megnézetném legalább egyszer, aztán ha hatástalan, naponta egyszer 1hónapon keresztül...ha ez után is mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül jóízüen eszegetné a húst, kiderülne hogy egy érzéketlen, elmaradott gondolkodású buta ember! Elfelejtettem írni az előbb hogy, még senki nem halt bele a vegetarianizmusba...a hús fogyasztásában viszont már 1000en vagy talán több millióan is belehaltak (nem csak megbetegedtek) és hozzáteszem hogy egy alma sem olyan egészséges, mint ahogy azt néhányan gondolják (sajnos az is az ember műve, hogy minden egyre egészségtelenebb) Szóval én elsősorban az állatok miatt nem eszem meg őket, nem az egészségem miatt...ebben a világban talán lehetetlen is egészségesen étkezni, főleg a boltból...
2012. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"akik eljutottak az evolúció következő fokára"


Az evolúciónak nincsenek fokai.


Az embert mindenevő állatnak formálta az evolúció.

2013. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!