Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedésem van azt ajánlott...

Székrekedésem van azt ajánlották egyek magas rosttartalmú ételt. Milyenek azok? Pár kaját mondanátok? Miket főzzek, mit egyek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 07:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Sok gyümölcs, zöldség nyersen!

Egy volt szobatársam hasonló gonsokkal küzdött, és naponta megevett egy evőkanál korpát vagy magában (de úgy olyan mit a fűrészpor) vagy joghurtba leverve. A lenmag is jó erre e célra, de kizárólag egyben, nem szétrágva egy kanállal és sok folyadékot kell rá inni.

A sok folyadék amúgy is alap főleg ha székrekedésre vagy hajlamos.

2009. máj. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
++ Bocs, joghurtba Keverve- még korán van...
2009. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A férjem rengeteget kínlódott ezzel,elküldtem orvoshoz,ő gyógyszer helyett azt ajánlotta, minden este 3-4 deci joghurt,(mi házilag altatjuk a házitejet) ebbe müzlit meg korpát kell keverni,és még valamilyen dzsemet,eper(ha nem vagy rá allergiás),vagy sárgabarack,vagy szilvadzsem, összekeveri és este lefekvés előtt bekanalazza. Azt mondja,így még finom is, (én nem mertem megkóstolni:),de reggel mindig van rendes széklete azóta,előtte volt,hogy 1-2 hétig sem,pedig ivott Ferenc József vizet,meg vett be hashajtót is,de egy idő után egyik sem hatott igazán. Neki ez a keverék jött be,azóta minden este eszi,már vagy 3 éve,és rendeződött a problémája. Egyik ismerősöm meg valami anyalevelet mondott,abból főzött mindig teát,de az állítólag meghajt,amit fentebb írtam,az viszont teljesen normális székletet eredményez. Próbáld ki, s írd majd meg,neked hatott-e. Pár nap kell,míg elkezd hatni,úgy emlékszem.
2009. máj. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok rostos üdítőt igyál és sok gyümölcsöt
2009. máj. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Fingkirály ***** válasza:
100%

Rostos cuccok csakugyan serkentik a bélmozgást, de puffasztanak is (nem leszel népszerű a melóhelyen :))


Amúgy meg vegyél ki egy hét szabit, és élj vagy három napig egészségtelenül (csípős kaják, vagy két-három esti berúgás, satöbbi). Na majd az elintézi a beleidet, nem lesz többé székrekedés :)

2009. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Eddig nagyon jó válaszok érkeztek, ami még talán kimaradt, az az, hogy lehetnek lelki okai is: [link]

Nálam a Manna bejött, de szerintem a rostos étkezési is tökéletes lehet!

2009. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind nagyon szép és jó, de csak tüneti kezelések. Elhúzódó probléma esetén orvossal is konzultálni illik. Gasztroenterológussal, dietetikussal és nem utolsósorban pszichiáterrel is, mert legtöbbször a székrekedésnek szorongásos okai vannak a háttérben. Nem utolsósorban azért is meg kell ezt orvossal tárgyalni, mert a pszichoszomatikus tünetek szomatikus betegségeket tudnak produkálni. Például nálam a pszichoszomatikus hasmenésből lett vastagbél-gyulladás, később pedig fekély. Ugyanígy el tudok képzelni bélelzáródást is, ami legalább annyira egészségtelen.


Mindezek mellett életmódváltásra is szükség lenne, mert tipikusan "ülőkór" ez a népbetegség. A megfelelően megválasztott étrend mellé napi mozgást is be kéne iktatni.

2009. máj. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy idős orvos javasolta nekem, amikor 10 éve volt 1 székrekedéses időszakom : Minden reggel éhgyomorra 2 evőkanál lekvárt egyek 2 hétig, azután csak akkor ha esetleg egy idő után újra keményedni kezdene. 6 nap után szüneteltettem, mert jól meghígult. 2 hét szünet után szedtem még pár napig, azóta teljesen jó az állaga.

Jó egészséget !!

2009. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Ha valaki, hát én igazán székrekedéses vagyok. Van egy nagyon jó tea, ami teljesen egészséges módon tartja rendben az ügyemet. Herbáriában vegyél mályva teát (sötétzöld dobozban van, filteres). Minden este lefekvés előtt 1 dl forró vízbe áztass be egy filtert, ha kihűlt és iható idd meg. Teljesen karbantart és még fogysz is egy kicsit tőle. Mindig könnyűnek fogod érezni magad az állandó puffadások után.
2009. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 100%os narancslé jött be.
2009. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!