Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan ihat egy cukorbeteg...

Hogyan ihat egy cukorbeteg alkoholt? Itt nem a túlcukrozott alkoholra gondolok hanem amiben nincs cukor.

Figyelt kérdés
Én 16 éves cukorbeteg vagyok.Néha elmegyünk a haverokkal szórakozni és anyira sz@r hogy nem ihatok velük.Hallotam hogy vodkát,vhiskit ihatok mert az nem emeli a vércukorszintet éppen ellenkezőleg leviszi.De mi van a pezsgővel?abba van cukor is meg alkohol is!SEGÍTSÉG!
2012. jan. 13. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
számold ki szénhidrát tartalmúkat és adjál plusz inzulint
2012. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt talán az orvosoddal kellene megbeszélni, mert k.vára nem játék.
2012. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, csak van cukorbeteg ismerősöm, ő azt szokta mondani, hogy ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy az egyes alkoholfajták mennyire viszik le/fel a cukrát, mert ugye az alkohol leviszi, a benne lévő cukor meg fel, és emberfüggő is, hogy melyik érvényesül jobban. Szóval lehet, hogy több inzulint kell adnod, de ált. kevesebbet vagy enni kell még valamit.

Szóval (persze ha az orvosod megengedi, feltétlen beszélj vele) én a helyedben azt csinálnám, hogy egy este otthon innék valamit, és után félóránként mérnék. És akkor kb. látnád, hogy mondjuk vodkától lemegy a cukrod, szóval ha azt iszol a haverokkal, akkor bekapsz hozzá egy kis ch-t.

De még egyszer mondom, nem vagyok se szakértő, se orvos, se cukorbeteg, szóval rám hallgass ha az orvosod vagy tapasztaltabbak mást mondanak. Megértem, hogy 16 évesen elég ciki az orvosoddal beszélni arról, hogy inni szeretnél, de sajnos muszáj. :S

2012. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én is 16 vagyok, cukros, pezsgőt inkább ne igyál, nekem kezelőorvosom azt mondta, hogy vegyek egy zacskó ropit és ihatok vodkát meg mindent ami nincs bekeverve ha közben eszek is néha. :DD
2012. márc. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!