Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aggodom édesanyám egészsége...

Aggodom édesanyám egészsége miatt, mivel téríthetném észhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az elmúlt két évben anyukám (58 éves) kb. 15 kgot szedett magára, mert otthon űlös a munkája, és nem igen tudom milyen mozgás forma lenne neki ideális, mert mégsem egy 20-30 éves szervezetről van szó.


Persze enni szeret, de mértékkel eszünk, főétkezések között néha nassol házi készítésű sütit, de legtöbbször magvakat és gyümölcsöt.


Ugyan ezeket nasizza este mikor tvzik, meg talán pirítost, joghurtot vagy sajtot.


Ugyanakkor van hogy este nekiáll rántott husit meg sült krumplit csinálni két főre, azaz nekem is, hiába mondom, hogy nem kérek, megcsinálja. Aztán ha nem eszem meg, akkor megeszi az én adagomat is.


Cukra, vérnyomása egyelőre irigylésre méltóan szép, dé nagyon félek, hogy ez éltforma tönkre teszi...


Pedig amúgy tényleg egészséges kaják vannak itthon, minden házi készítésű, semmi sem zsíros tocsogós, sok a zöldség, gyümölcs, minden nap főtt étel... de valami mégsem oké.


2012. máj. 24. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha valami nem oké, lehet a pajzsmirigyét sem ártana megnézetni. Ami mozgásformát ajánlani tudok az az úszás, kíméli az izületeket de mégis átmozgatja az összes izmot.
2012. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!