Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elment a kedvem a (tehén) tej...

Elment a kedvem a (tehén) tej ivástól, de akkor mit igyunk helyette?

Figyelt kérdés

[link]

Amit itt olvastam, nagyon elvette a kedvem, pedig minden nap, főleg este legalább fél liter tejet/kakaót iszom/-unk a férjemmel. Ráadásul még szoptatom a 13 hónapos lányomat, neki még max. csak joghurtokat, túrókrémet, vagy kis tejszínes desszerteket adtam, próbálok neki többnyire bio dolgokat... No de az anyatejből akkor még átmehetnek ezek a vegyszerek... Most akkor kezdjünk drága bio tejet, vagy inkább rizs, meg zab...egyéb tejpótló dolgokat inni... (?)

Kinek, mi a véleménye erről?

Olyanok válaszát várom, akiket érdekel mit esznek, isznak, ügyelnek az egészséges táplálkozásra...



2012. aug. 23. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Ezért nem kell a tudományos dolgokat olvasni. Egyik megállapítja, hogy bizony, tuti dolog a tej. Hamarosan a másik az ellenkezőjét állítja . Persze, alátámasztva tudományosan.Várd ki a következő tudományos ajánlást. Addig pedig igyad, egyed, amit kedvelsz.

Régebben még nem volt bio. Mégsem volt több a betegség, mint napjainkban.

2012. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mióta léteznek tehenek, azóta az emberek isznak tejet...

Ha a boltitól félsz, nézz szét a környéken, tuti, hogy van lehetőség házitej vásárlására.

2012. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
...ezzel én is így vagyok, viszont anno nem is volt annyi vegyszer és allergiások sem voltak ennyien. Azt nem írtam, hogy pl. én is allergiás vagyok, kb. 6 éve, ami leginkább a vegyszerezett ételek miatt van/lehet... Ez nálam szénanáthában jelentkezik... De mint tudjuk, az allergia az immunrendszer túlreagálása miatt van, korábban semmi ilyen tünetem nem volt, pedig parlagfű akkor is volt bőven... Én próbálok ilyenekre odafigyelni, gondoltam megosztom eme új tudományos felismerést, felfedezést hasonszőrű emberekkel...
2012. aug. 23. 13:56
 4/14 anonim ***** válasza:
A vegyszerezett ételeknek köze nincs a szénanáthához.
2012. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a 20-30-40-50-60-70-as/es években még durvább volt az ételekben és egyáltalán a levegőben levő vegyszerek száma, mára sokkal jobb a helyzet.
2012. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tej helyet napi 1 - 2 dl vörösbor.
2012. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Régebben az emberek immunrendszere is erősebb volt. A gyerekek kint játszottak a levegőn szinte egész nap. Nem takarították a lakásokat, nem mosták a ruhákat vegyszerekkel, amik 99.99 %-ban ölnek mindent.

Nem szedték az emberek a sok szuper mindenre jó vitamin készítményeket, stb.

2012. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 bamboochatheone ***** válasza:
Ha már annyira vigyázol az egészségedre akkor ellustul az immunrendszered és a legkisebb behatásra is kialakul betegség. Azt remélem tudod hogy a gyerekeknek minden évben "meg kell" enniük egy kiló koszt az erős immunrendszer érdekében.
2012. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na, azért NEM arról van szó, hogy desztillált vízen és maszkban élünk! Ráadásul vidéken lakunk, ahol a gyerek valóban el tudja fogyasztani a neki szükséges kosz mennyiséget!

Szóval nem bíráskodást várnék...

2012. aug. 23. 16:28
 10/14 anonim ***** válasza:
Ajánlom ezeket: víz, limonádé és saját facsarású gyümölcslevek. Addig is, amíg újra kedvet nem kaptok a tejbepapihoz.
2012. aug. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!