Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ismer valaki biológiai magyará...

Ismer valaki biológiai magyarázatot arra, hogy az anorexia nervosában szenvedőknél miért jellemző az erős szőrösödés?

Figyelt kérdés
Hiába olvastam ki több pszichológiai könyvet erről(amik ugye bővebben kitérnek a biológiai háttérre is), a kérdésemre választ nem találtam. Köszönöm!

2012. szept. 1. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de szerintem:

A zsírszövetben is keletkezik ösztrogén (női nemi hormon) az előanyagaiból, ha van elég zsírszövet ugye.

Anorexiánál a zsírszövet mennyisége lecsökken. Viszont tesztoszteron a nőkben is keletkezik, ami az ösztrogén hiánya miatt túlsúlyba kerül.

2012. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Egyébként hol olvastad, hogy szőrösebbek?
2012. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Több pszichológiai könyvben. Köszönöm!
2012. szept. 1. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Miden zsirszovet, ami a testet melegiti, eltunik, ezert a szervezet maskent segit a probleman.
2012. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, abból következik, amiért a sovány emberek fázósabbak. Az egész testet fedő pihés szőrzet kezd növekedni, hogy tartsa a hőt.
2012. szept. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!