Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyek azok a (Magyarországon)...

Melyek azok a (Magyarországon) széles körben fogyasztott élelmiszeripari készítmények, amelyekben GMO (génmódosított) növényeket használnak fel?

Figyelt kérdés
Pontosan milyen GMO növények kerülnek ezekbe?

2012. szept. 27. 18:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A szója a leggyakoribb, például kenőmájasokban.
2012. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Pék haverom mondta, hogy kapnak fehér port zsákokban (nem, nem kokó) adnak hozzá vizet, élesztőt, keverik, formázzák, sütik és az a kenyér... És nem liszt az a por...
2012. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

igen Mo-n főként a szója az, ami tengerentúli génmanipulált.

Szója nagyon sok mindenben van, sőt nem génkezelt szójalecitint kapni sem lehet az országban /csokikban, krémes cuccokban leggyakoribb/.

Ezen kívül az állati takarmányokban is található, így közvetve az állat húsát elfogyasztva is bejuthat az emberi szervezetbe.

2012. nov. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Jól értem, hogy ha egy termék szójalecitint tartalmaz, akkor szinte 100%, hogy génmanipulált összetevő van benne?


Ezek szerint a Nutella is GMO tartalmú termék.

2012. nov. 7. 10:10
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
Mérgeznek bennünket szinte minden élelmiszeripari termékkel.
2012. nov. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Jól érted kérdező, habár nem tudom, hogy ahol gyártják, /Olaszország vagy Lengyelo.?/ ott forgalmaznak e nem génmanipulált cuccot. Ha igen, akkor mégsem olyan.

Ha viszont ugyanaz a helyzet, mint Mo-n, akkor ugyanannyira "káros".

2012. nov. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a Nutellának, most kaptak tőlem egy nagy pirospontot, ugyanis nem génmanipulált szójából nyert szója lecitint alkalmaznak.


Ezt írták erről a nutella.com-on:


"Ist der Emulgator Sojalecithin pflanzlicher Herkunft?

Ja, der verwendete Emulgator ist pflanzlichen Ursprungs und wird aus traditionell angebautem und gentechnisch nicht verändertem Soja gewonnen. "

2012. nov. 7. 21:24
 8/18 anonim válasza:
100%
2-es válaszoló, ez durva..
2012. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Na most.. Nutella és szójalecitin.


Tehát a hagyományos szója valamiért jobb lenne mint a GMO szója? Pedig nem az. Takarmánynak is alig-alig jó növény, nemhogy emberi fogyasztásra.


Akkor, liszt: tehát a sima búza liszt az jobb lenne mint valami fehér por? A gabonák mérgezők számunkra, nincs mit rontani a liszten.


A kukorica lehet még GMO, tavaly volt egy botrány is mert GMO kukoricát ültettek, ha pedig külföldről kerül be kukoruc.. bármi megeshet. De a kukorica sem emberi fogyasztásra alkalmas, a géntechnológia ezen már nem sokat ront!


Mielőtt a Nutellát véletlen a szójalecitin miatt démonizáljuk, nézzük csak meg a cukor tartalmát :)

2013. jan. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Elsőnek a GMO fogalmával kéne tisztában lenni, mielőtt itt valaki mérgezésről beszél...
2013. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!