Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jogosan aggódom a férjem...

Jogosan aggódom a férjem egészsége miatt, vagy túl komplikálom?

Figyelt kérdés

A férjem 12 órás műszakokban jár dolgozni. Ilyenkor visz magával egy adag főtt ételt, amit féltàvnàl megeszik, tehát 6 órán keresztül nem eszik semmit. Indulás előtt sem szokott enni, mondván, h ébredés után nem éhes. Mikor hazajön, szokott enni, így, mondhatjuk, hogy napi 2x eszik normálisan. A fennmaradó időben kávézik (napi 2-3), cigarettázik (napi majd 1 doboz) és energiaitalozik (napi 1-3 doboz).

Komolyan aggódom miatta, hogy az egészsége rovására megy. Szerintetek jogosan aggódom, vagy manapság ez normális életvitel? Férjem amùgy 27 éves.

A másik kérdés pedig, hogy én mit tehetnék, mit mondhatnék neki, hogy jobb belátásra bírjam? Vagy hagyjam rá? Felnőtt férfi, tudja, mit csinál? Tényleg aggódom miatta, hiszen szeretem...

Légyszi, ne tegyétek át másik kategóriába!


2012. dec. 24. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az energiaital és a cigi miatt én is félteném.Sajnos manapság sok ember életvitele ilyen.Felnőtt ember,nem sokat tudsz tenni ellene.Leültök,elmondod az érzéseid és próbálod meggyőzni.Ha nem menne,akkor utána ne emlegesd neki.

Sok sikert!

2012. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%
én párom is napi 1 vagy 2 kis energiaitalt megiszik, plusz napi 1 doboz cigi kb, ja és sörözik is heti 1-2 alkalommal. baromira aggódom, dehát nem tudok mit csinálni, nem mondhatom meg mit tegyen... elmondtam neki h aggódom, a válasza az volt h ne féltsem, tudja mit csinál... pasiknak nem lehet megmondani semmit :s
2012. dec. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan aggódsz, de ahhoz, hogy ez változzon, elsősorban neki kell tennie.

Próbálj meg az ebédje mellé csomagolni neki egy-két darab gyümölcsöt, vagy valami kisebb dolgot, hátha azt megenné szünetekben. Esetleg egy kulacsban zöld teát is tehetsz neki, akkor kevesebb energiaital kell. Talán ilyen apró módszerekkel lassan változik a helyzet. De csak akkor, ha ő is hajlandó erre, tehát először beszélj vele.

2012. dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

A kávé egészséges, viszont a többi gáz, pláne a napi kétszeri étkezés (nagyon kevés).


Kár hogy felmerül benned, ohgy ez ma már természetes. Ha most mndannyian elkezdenénk embert enni, az akkor se lenne természetes. Így ez sem az.


Ilyen életvitel mellett harmincon felül már egészségtelen, beteges ember lesz.

2012. dec. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kávéval semmi gond, a cigit és az energiaitalt kiiktatnám, bár ez nem rajtad múlik, hanem a férjeden. A napi kétszeri étkezés biztos nem a legegészségesebb, de ha neki így megfelel, akkor ezen te szintén nem tudsz változtatni. 6 órán kereszül nem eszik... és? Az olyan sok, hogy éhen kellene halni? Én eszek délben, és este 7-8 körül, közben eszembe sem jut, hogy éhes lennék. Reggelizni én sem szoktam, mert ébredés után hányingerem lesz, ha kaját látok, nekem minimum 2 órának el kell telnie ahhoz, hogy enni tudjak, de nem igazán szoktam, elvagyok reggeli nélkül. Ha a cigiről és az energiaitalról le tudna mondani szerintem semmi gond nem lenne.
2012. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha tényleg vinne gyümölcsöt vagy két szelet süteményt? Evvel kiegészíti az ebédet (persze nem egy időpontban fogyasztaná el) és máris a helyén lenne. Sokszor keveset!
2012. dec. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jogosan aggódsz miatta. Nem kéne energia italt innia és dohányozni. Pakolj neki inkább még egy szendvicset kiegészítésnek.
2012. dec. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is úgy látom, az lesz a megoldás, hogy csomagolni fogok neki legalább 1 szendvicset mindig, meg mellé... hát gyümölcsöt biztos nem, mert azt szinte egyáltalán nem eszik sajnos. De akár egy csoki is megnyugtatna, hogy legalább energiát vesz magához. Szóval szerintem lesz valami egészségesebb nassolnivaló (müzliszelet, szelet csoki), meg egy szendvics. Eleinte biztosan emlékeztetnem kell majd, hogy ott van az is, edd meg, mert tuti el fogja felejteni. Biztos vissza fogja hozni az első pár alkalommal a szendókat. De aztán hátha megszokja.

A zöld tea meg a gyümölcs, az egészséges dolgok sajna nem jönnek be, nem szeret semmi ilyesmit.

Köszi még egyszer!

2012. dec. 24. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!