Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kell tudni a bulímiáról...

Máté1999 kérdése:

Mit kell tudni a bulímiáról és az anorexiáról? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nos, tulajdon képpen többször is gondolkodtam már a bulímián, és hogy használna-e? Arra lennék kíváncsi, hogy mik a tapasztalatok, károsodások, és az eredmény (egészség/súly)?


Légyszíves, csak normális válaszokat és az akinek életében nem volt semmi baja a súlyával, az ne magyarázza nekem, hogy milyen hülye vagyok, hogy ezt akarom csinálni, meg ilyeneken gondolkodom...


Köszönöm a válaszokat



2012. dec. 30. 01:26
 1/8 anonim válasza:
Világ életemben nagyon sok gondom volt a súlyommal.Iszonyú sokszor gondoltam már rá,hogy meghánytatom magam stb.De utána néztem és nagyon sok dolgot találtam ami miatt egyáltalán nem akartam ezt.Tudom,hogy már a könyöködön jön ki (gondolom) de hosszútávon csak az egészséges életmóddal tehetsz szert súlycsökkenésre.
2012. dec. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én most olyan 65kg vagyok a 176-177cm-hez és 13 éves fiú vagyok. Fogytam már tavaly olyan 5kg-ot, de egy év alatt visszajött... Le akarok fogyni, de mikor Anyukám segítségét kértem, hogy főzzünk levest, meg hasonlókat akkor ne igazán vett komolyan, pedig neki is voltak súlyproblémiái...
2012. dec. 30. 02:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Szívem, már kezdtem röhögni hogy csak ilyen hülye tinilány vagy hogy egy viszonylag magas termethet normális súlyon kiakad, de mikor utána azt is olvastam hogy fiú, na az már vitte a pálmát.

Remélem nem az álmosságtól olvastam félre :D


Egyáltalán nem kell fogynod, hát férfi létedre piszakafa akarsz lenni?

Tessék szépen edzeni, a nőket az izom vonnza nem a deszkasegg...

2012. dec. 30. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Egy kicsit én is csodálkoztam, hogy 13 éves fiú létedre ez eszedbe jut, bár őszintén ezt még egy lánynál is furcsállanám ennyi idős korban. Na, lehet, hogy felgyorsult a világ..?

Mindenesetre nagyon röviden a következőket mondom neked. Én egy 29 éves lány vagyok, aki kamaszkorában (16-29 év) 3 évig hánytatta magát. (5-8 kg felesleg volt rajtam, inkább húsos vagyok) OK, túl vagyok rajta, lelki sérelmek stb.

DE a fogaim úgy tönkre mentek, hogy hetente járok a fogorvoshoz, mert folyamatosan kell csinálni valamelyik fogamat. El se tudom mondani, hogy mi mindent tennék meg, hogy ezt visszacsináljam. Akár még vállalnék 30 kg súlyfelesleget is simán, csak legyenek egészségesek a fogaim.

Szóval, ne feledd a szabályt: fogyni mindig lehet bármikor (egészséges kaja+sport), de a maradandó károsodást soha nem lehet már helyreállítani és azokat utólag fogod megérezni!

Ezért nagyon gyorsan a gondolatot is felejtsd el! Most még el tudod...

2012. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Bocs, elírtam 16-19éves korában..
2012. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jól lefognak szólni mint téged is, 14 éves vagyok és igen hánytatom magam... Kérlek ne csináld!!! Tönkre teszed magad, és nem tudsz vele leállni, én nem olyan rég óta csinálom, nekem még semmi baja a fogaimnak, de állandóan pisilnem kell (bocsi a kifejezését :)), általában reggel 7-től 3-ig nem iszom semmit és simán elmegyek addig 4szer WC-re, szerintem ez ettől van, de lehet, hogy azért mert a legelején koplaltam, nem tudom. De kérlek ne csináld!!!
2012. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő súlyos mentális betegség. Én benne vagyok és azt tanácsolom, ne akarj belekerülni! Tönkretesz. Nem azt kapod amit vársz tőle. Nem lesz meg az a pont mikor azt modod elég volt, mert elérted a kitűzött súlyt, egyre több és több kell (illetve a mérlegen a számoknak kevesebbeknek kell lenniük majd). Nem akarom részletesen ragozni, rengeteg minden fenn van a neten inkább azt modnom, kerüld amilyen messzire tudod! Nem kapsz tőle csodás alakot, népszerűséget, egészséget, elveszi az életedet!
2013. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Könyörögve kérlek, NE CSINÁLD!

Bulimiás vagyok és egy életre megbántam, hogy elkezdtem hánytatni magam.

Nagyon sok fájdalmat okozol vele nem csak magadnak, de másoknak is!

Talán az alkoholizmushoz hasonlíthatnám, vagy bármilyen más szenvedélybetegséghez. Hatalmas erő kell, hogy kijöjj belőle.

Ha érdekelnek részletek, írj privátban, elmondok mindent őszintén.

Eszedbe ne jusson elkezdeni. :(

2013. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!