Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folyamatos hízás. Mit tegyek?

Folyamatos hízás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amióta megszülettem, folyamatosan csak gyarapodom.

Soha életemben nem fogytam, vagy nem tartottam a súlyom. Édesanyám szerint régen nem hitték el az orvosok, hogy csak anyatejjel etet.


Az orvosok most sem hisznek nekem, meg sem hallgatnak. Azt hihetik, hogy hazudok, és folyton eszem. Pedig nem eszek sokat. A zöldségeket nem nagyon szeretem, csak a paprikát, hagymát, meg amiből főzeléket szoktak csinálni (krumpli, bab, borsó, sárgaborsó, lencse, zöldbab). De a gyümölcsökkel nem vagyok gondban. A zsíros ételeket kerülöm, mert nagyon taszítanak. Húsból csak a csirke mellet szeretem, mert az jó száraz, vagy esetleg disznóból a kevésbé zsíros részeket. Szeretem az édességet, de próbálom visszafogni, csak hetente 1-2 csokit eszek (szelet, nem tábla). A süteményeket, csipszeket nem szeretem. Kenyérből is próbálok kevesebbet enni már nagyon régóta.

Az orvosok mindig diétákat adnak, amiket egyáltalán nem nehéz betartanom, mert szinte többet kell velük enni, mint amennyit szoktam. Ha nem valami diétát tartok épp, akkor egy nap egyszer eszem, ebédidő körül.

Még soha, egyik sem hozott eredményt.


Sportolni nem szoktam, mert nem is mernék, meg nem is bírnék. De mindenhová gyalog vagy tömegközlekedéssel járok, sosem liftezek, hanem lépcsőzök, szoktam sétálni, meg nyáron kisebb túrákra menni (már amennyire bírok).

A vérképem és minden vizsgálatom rendben szokott lenni, minden a normális értékeken belül van.

Mégis folyamatosan hízok. Mára 170 kiló körül tartok.


Az orvosoknak biztos mindig hazudnak, szóval biztos van rá okuk, hogy nem hisznek nekem, de nem tudom, mit tehetnék. Vajon mit kellene tennem?


2013. febr. 24. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hormonvizsgálatokat is végeztek, és rendben volt minden? Pajzsmirigyed működését rendben találták?


Hmm, a változatosság kedvéért pár hónapig ehetsz glutén- és tejmentesen, zöldségeket, húsokat, gyümölcsöket. Ez ártani nem árthat, hónapok alatt rendeződnek a glutén által keltett gyulladásos folyamatok, autoiummun reakciók, meglátod hogy jobb-e.


Kíváncsi vagyok erre a pajzsmirigyes dologra, mindig ettől szoktak kórosan hízni.

2013. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

amikor 9 éves voltam, akkor egyszer az iskolaorvos tanácsára 2 napot töltöttem a gyermek endokrinológián, de nem találtak semmit... (most 23 vagyok) De csak arra emlékszem, hogy éjszaka is felébresztettek vérvétel miatt. Nem tudom pontosan mit vizsgáltak.


Akkoriban nem volt hol laknunk, és hajléktalanoknak fenntartott szükséglakásban laktunk pár évig, csak az iskolában ettünk a testvéreimmel, nem nagyon volt otthon étel, mégis tovább híztam.


Köszönöm a tanácsot, mindenképp meg fogom próbálni.

2013. febr. 25. 11:30
 3/4 anonim válasza:
Legjobb esetben ez öröklődés tehát gének a csontozatod meg izom.De akk is van felesleg. Legrosszabb esetben ez mind zsír, háj.Viszont ha tudnál küldeni 1 képet akkor már nem csak találgatni kéne:)
2013. febr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elhízásnál lehet genetikai okokat keresni, de eddig még nem sikerült találni.


Le a gluténnel, a fölösleges keményítőkkel és éljenek a zöldségek! Húsok, belsőségek, a mozgás!

2013. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!