Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az lehetséges, hogy metaboliku...

Az lehetséges, hogy metabolikus szindrómában szenvedek?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. 3 éve dohányzom és pár hónapja hirtelen elkezdtem hízni. Addig napi 10-12-szer ettem akármilyen zsíros nagy adag kaját és 52 kiló felett sohasem volt a súlyom. 173 cm vagyok. Most naponta 1-2-szer eszem nagyon keveset és így vagyok 54-55 kg (nagyon látszik a testemen: comb, fenék, has), de mivel modellkedek le kellene adnom legalább 8 kg-ot. Hetekig nem ettem kb. semmit és 1 dekát sem fogytam. Soha életemben nem sportoltam és sok energiaitalt iszok, de ez mindig is így volt.

2013. márc. 30. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem metabolikus szindróma, annak egyik feltétele az elhízás. Ez pedig 173 centisen 89 kg-nál kezdődik.

A diagnosztikához egyébként kellene még vérnyomás, koleszterin, cukorszint mérés minimum.

[link]

2013. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ősszel 8 nap alatt 12 kg-ot híztam. (62 kilóra)

Mostanában ha naponta nagyon keveset eszek akkor is napi fél/1 kg-ot hízok. Így már leginkább van olyan is hogy egész nap nem eszek semmit és vitaminokat szedek, hogy ne legyek rosszul. Nem akarok enni, mert pár nap alatt 10 kilót is hízhatok.

2013. márc. 30. 22:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy problémád lehet. Érdemes lenne egy vérvételt csinálni.
2013. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!