Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok. Hogy kezdhet...

Anorexiás vagyok. Hogy kezdhetnék el újra úgy étkezni mint a többi ember?

Figyelt kérdés

Reggelire csak ilyen speciális, alacsony szénhidrát és GI indexű kenyeret eszek, de abból is csak néhány vékony szeletet, tesco gazdaságos csirkemell sonkával, mert annak nagyon alacsony a zsírtalma.

Ha nem muszáj, nem eszek tésztát, krumplit, hasonló köreteket. Sajtot egyáltalán nem, olajban sült és fehér lisztből készült dolgokat sem eszek. Húst csak akkor ha én készítem el, olaj nélkül, vízzel.


Ha valami olyan étel van(vendégségben, vagy akár otthon), ami nem úgy készült ahogy én azt már megszoktam, nem vagyok hajlandó megenni. :(


Hogy küzdjem le hogy ne figyeljem ennyire a kaját?

Képzelhetitek milyen érzés lenne nekem, ha egyik napról a másikra fehér lisztes zsömlét kellene ennem szalámival vagy párizsival :D Ott kapnék hülyét.


Azokkal az ételekkel volt undorító alakom, ami más normál alkatú embereknél teljesen hétköznapi. Mit csináljak? Nem bírom már azt, hogy mindig speciálisan elkészített kajákat eszek, olyan akarok lenni mint a többi normális ember a korosztályomban!

17/L



2013. ápr. 7. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
az első lépés, hogy megszeresd az evést. nem kell sokat se enni, elég pár falatot az "új" ételekből. pszichológushoz se ártana elmenni, aki lelkileg helyre tesz. szedj sok b-komplexet mert az is meghozza az étvágyat.
2013. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Étvágyam van bőven. A gyomrom egy feneketlen gödör :D

Csak NEM AKAROK többet enni. Hiába hogy utána még éhes vagyok, inkább keresek valami elfoglaltságot, hogy ne a kajára gondoljak, vagy elrágcsálok 1-2 szelet csirkemellsonkát :(

2013. ápr. 7. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha anorexiás vagy, akkor az lelki betegség, egy pszichológussal könnyen megoldhatod.


Az meg hogy minőségi ételt akarsz enni, teljesen normális. Másnak is így kellene ennie..


Pár dolgot tanulj még, mert az ilyen alacsony GI kenyereknek meg a zsírszegény húsoknak nem sok értelmük van. Az ilyen kenyerek általában ócska sz.ar anyagokat tartalmaznak, éppen nem fogsz hízni tőlük, ez igaz. De akkor is zöldségeket kellene enni helyette.


A zsírszegénnyel meg az a helyzet, hogy egy igazi hús tartalmaz zsírt, de ha zsírt eszel akkor sem fogsz hízni, ha nem tömöd magad mellette cukorral, joghurtokkal.. márpedig te nem tömöd magad ilyen szutykokkal :)

2013. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én voltam anorexiás, és nekem igazából egy dolog segített: a félelem. Többször is akartak kórházba küldeni, de végül sosem, mert mindig kicsit összekaptam magam, de aztán mindig visszaeestem, és a szüleim egyszer besokalltak, és azt mondták, hogy elég volt, holnap bevisznek. Nagyon bepánikoltam, elkezdtem sírni, nem bírtam volna ki a kórházat! Végül azt mondták, ha hízom fél kilót egy hét alatt, aztán így tovább, nem fektetnek be. És elkezdtem enni. Nem fog más használni, csak ha igazán nagyon elhatározod magad. Ne félj attól, hogy kövér leszel, csak egyél egészséges ételeket: gyümölcsöt, zöldséget, teljes kiőrlésű pékárukat, pici tejterméket is, és mozogj sokat! Néha ehetsz "rossz" kajákat is, pl. édességet, szalámit, csak keveset! Egyébként nekem napi egy-két csésze zöld tea is használ a súlymegtartásban!(Már elértem a normális súlyomat azóta.:))
2013. ápr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!