Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudtok ajánlani nekem egy...

Tudtok ajánlani nekem egy tuti tippet, hogy miként lehet leszokni a 'töménytelen mennyiségű' édesség evéséről?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Az édességutáni éhségroham tipikus tünete tud lenni a candidiázisnak. Olvass utána.
2013. ápr. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy vettem észre, hogyha kibírom pár napig, hogy nem eszem, akkor egy idő után már nem kívánom annyira, tehát pár napig egyél helyette más nasit, vagy magokat, zöldségfélét, pl, répát.
2013. ápr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

igen, a candida okozhatja, ez egy ördögi kör. olvass utána.

és ha pár napig teljesen kihagyod, akkor kevésbé kívánod, és aztán könnyebben tudod teljesen elhagyni. gondolj arra, hogy ez egy kábítószer, és le kell szokjál róla.

olvass elrettentő cikkeket arról, mit okoz hossszútávon.

olvass arról, hogy készül a csoki!!!

nekem pár éve még elég erős volt. mostmár nem tudnám megenni a csokit egyáltalán. helyette karob!!! abból lehet csokikrémet is főzni, na nem tejszínnel, hanem pld rizslisztből készült pudinggal.

és figyelj a rejtett ckrokra, ami minden zacskóban, dobozban árult cuccban benne van, sajnos. az aszalt gyümölcs nagy részében is. inkább egyél magvakat és répát!! az is édes, de egészséges.

ha reggel cukor nélküli gabonakását eszel, abban van sok szénhidrát, ami kell, de lassan szívódik fel, ezért nem fogsz hamar megéhezni. folyadéknak csak vizet igyál.

ne a fogyás legyen a cél, hanem pld a szép bőr, szép haj, jobb gondolkodás, nyugodt alvás. az esetlege sfogyás csak pozitív mellékhatás

2013. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elhatározod magad.

Az édes íz, a cukor ugyan úgy lelki, sőt testi függőséget tud okozni, mint a drogok.


Édesítsd természetes édesítőkkel, használj alacsony keményítő tartalmú liszteket (nem a szójás-gluténos update liszteket ajánlom, hanem olajos mag őrleményeket, vagy az egész elhagyását) és ahogy a tested visszaáll az egészséges anyagcserére, a testi függőség csökkenni fog, idővel a lelki is, és könnyebb lesz ellenállni.


Ez feltételezi azt is, hogy hozzászoksz a jóllakottsághoz, normális ételekkel (zöldségekkel, húsokkal, zsír fogyasztással)!

2013. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!