Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most az alapanyagcsere kalóriá...

Most az alapanyagcsere kalóriáját, vagy a testsúly csökkentéséhez szükséges kalóriát ne lépjem túl? Melyiket ne lépjem túl ha szeretnék csokis napot tartani, de nem is akarom hogy hízzak?

Figyelt kérdés

[link]

Az alap anyagcsere szükségletem 1394kcal

testsúly tartáshoz: 2100kcal

testsúly csökkentéshez: 1608kcal


Alapvetően 2hónapja váltottam egészséges életmódra, szóval nagyjából(ha nem is tökéletesen) egészségesen táplálkozom, és tisztában vagyok vele hogy a csoki nem egészséges nagy mennyiségben, viszont heti 3-4x előfordul hogy reggeli mellé bekapok 2kis kockát.


ám ha havonta-2hetente szeretnék egy napot amikor csak csokit eszem, de nem akarom hogy meglátszódjon akkor az alapanyagcsere szükségletem ne lépjem túl vagy melyikre figyeljek oda?

Nem fogyókúrázom, viszont heti 5-6x sportolok, mert kicsit vaskosabb a felsőtestem(alma alkat..pipaszár lábak, erős felsőtest), és hát nem tenne jót egy olyan csokis nap ami utána le is rakódik szépen a csípőmre-hasamra-hátamra


Köszönöm a válaszokat :)



2013. okt. 31. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Az alapanyagcseréhez szükséges kalóriának minden fogyókúrában minden nap meg kell lennie.

A testsúlycsökkentéshez szükségeset nem lépheted túl.

2013. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szóval mondjuk ha ma betolok 2tábla csokit(reggeli mellé, így kb nagyjából 1500kcal) de azonkívül semmit akkor is fogyok?:D


Az a baj ezzel az egésszel, hogy nem visz rá a lélek hogy ilyen keveset egyek..:/

Sajnálom szeméttel fedezni az 1600kalóriát, mert jóval kevesebbet ehetek belőle mint normális, finom kajából.(pl jó kis párolt zöldség párolt csirkehusival.. nyyaaammm)

2013. okt. 31. 09:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Pontosan. Ez az egyik legjobb dolog a fogyókúrában. Megtanulja az ember megbecsülni a standard kajákat (nem csokika, nem édesség stb. :D)


Főleg miután kipróbált tényleg egy csokis napot és rájön, hogy betolt két tábla csokit, egy óra múlva már éhes, és nem ehet többet, mert végére járt az egész napi mennyiségnek... :D

2013. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként, azt leszámítva, hogy a szervezeted számára persze gáz, hogy adott napon nem viszel be például fehérjét egyáltalán, hanem csak szénhidrátot meg zsírt a csoki formájában, úgy van, ahogy írtad. Tehát amíg nem léped túl a kalóriamennyiséget, addig (a fogyókúra szempntjából) nagyjából eheted nyugodtan azt.
2013. okt. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kimerítettem annyiban a dolgot, hogy megittem egy nesquik kakaót(édesítőszerrel 2dl tejjel) plusz 10darab kekszet


Így kb 1500 ha szigorú akarok lenni 1600kalóriát eszek ma..

Bár kicsit parázok, mert ma így akkor elég sok tejet juttattam a szervezetembe..:D

Mind1, ma már úgy is csak párolt csirkehúst zöldségekkel fogok enni...

valamit valamiért :D


na meg most letolok egy 2körből álló súlyzós edzést..

aztán este elmegyek futni


Remélem nem nagyon fog kiütközni ez a kis csalás...

mert hát tegnap is bekaptam 2kis szelet csokit ebéd után..és tegnap túlléptem az 1600-at(kb 1800-1900kcalt ettem)


Esküszöm jobban megéri egészségesen enni mint utána azon aggódni hogy mi fog meglátszani meg mi nem..:D

2013. okt. 31. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Nesquik kakaó + édesítő (??) helyett inkább kaptál volna be két kis kockát egy jobb étcsokiból. Nesquik kakaó alapból cukros, minek teszel még hozzá édesítőt? Keverj kakaót natúr kakaóporból és esetleg édesítőből. Én tuti inkább 1-2 kocka csokit engednék meg magamnak naponta, mint hogy csokinapot tartsak.
2013. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ezzel nekem is kimerült a csokinap

Lehet jobban jártam volna, viszont ezt kívántam :)


nem hinném hogy holnap reggel ezután 110kilósan fogok felkelni.

Jóó tény kicsit sokat bűnöztem az előző héten meg ezen

de hát istenem, majd jobban megmozgatom a kufferom aztán hello :D

2013. okt. 31. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!