Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édességvágy ellen?

Édességvágy ellen?

Figyelt kérdés
Diétázom de nagyon édesszájú vagyok ha egyszer elkezdek sütit vagy bármi édeset enni nem bírok leállni. Tudnátok valami olyan édességhelyettesítőt írni ami nem hizlal (annyira)?

2013. nov. 12. 16:31
 1/3 anonim válasza:

Rengeteg diétás édesség található már a boltokban! :)

Menj el egy Tesco-ba Sparba vagy Penny-be biztosan fogsz találni kedvedre való édességet ami nem hizlal! :)

2013. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nem szabad. Most láttam egy filmet, amiben figyelmeztettek, hogy az édesítő becsapja az agyat (eddig is sejtették, de most fejeztek be egy kutatást amerikai és svájci kutatók), az ui. érzékeli az édeset, de nem érzi az ahhoz tartozó energiát, ezért pontosan az ellenkező hatást váltja ki: utasítást ad, hogy édeset egyél, édességet fogsz kívánni.

Úgyhogy az is jobb, ha nem eszel egyáltalán édeset, mint ha mesterséges édesítőt használsz.

A másik hasonló elmélet szerint meg a belekben leledző kb kétkilós baktériumtömeg lehet többfajta, ha éppen nálad az édességszeretők vannak elszaporodva, akkor azok továbbra is édességet akarnak enni. Hatással vannak az agyműködésre.

(tudom, hogy ez még mindig új dolog magyarul, de angolul már évek óta létezik)

2013. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Reszelt alma + natur joghurt + keveske mez + lime. Igazabol hamlaszto pakolasnak kotyvasztottam az arcomra, de nagyon finom :)
2013. nov. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!