Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak? Székrekedésem...

Mit csináljak? Székrekedésem van és már ittam hashajtót az se segít tejet is ittam aszalt gyümölcsöt ettem.

Figyelt kérdés

2013. nov. 17. 21:06
1 2
 1/13 Bárzsing ***** válasza:

Esetleg glicerines kúp.

Mióta nincs székleted?

2013. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne is mondd, ugyanez a probléma... Orvosnál is voltam vele, három gyógyszert írt fel, amiket egyszerre(!!!) kellett szednem. A gyógyszertárosnak fennakadt a szeme, azt mondta, ha ezt mind beveszem, nem fogok tudni kijönni a fürdőszobából. Tudod, mi történt? SEMMI!


Az ég világon semmi hatásuk nem volt, max. a hasam fájt tőlük. Nem tudom, mi segíthet. :(


Azt tudom, hogy sokat kell inni, érdemes joghurtokat enni, meg azt mondta az orvos, tegyek bele valami zabkorpát, vagy mi, de arról fogalmam sincs, micsoda. :s


Elvileg a sok mozgás is segít, ha amúgy nem szoktál sportolni. De én szoktam, szóval...


Ezek voltak a tanácsok, nekem ugyan nem használtak, de próbáld ki, hátha. Orvos mondta őket...

2013. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Tudod mi okozza?


Lehet pont tejtől, lehet gluténérzékenység miatt.

2013. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

Ha megpróbálnád nedves ujjal kipiszkálni?

(Zabkorpát bárhol kapsz: pl. Tescoban vagy gyógynövényboltban. 3 evőkanállal belekeversz egy pohár natúr, probiotikus joghurtba. Minden reggel éhgyomorra egyet.)

és szedni minden nap probiotikumot: pl. Protexin Candid Plus kapszulát VAGY

Probiotik Pluszt

VAGY

Normaflore-t...

Vannak hashajtó teák is: szenna, mályva, de ezt (pl. péntek) este kell meginni és jobb, ha másnap otthon maradsz vécé közelében. Illetve a patikus majd felír Neked valamit. Nincs olyan, hogy Guttalax cseppek? Sok féle szer létezik erre. De a legjobb lenne gyógyszer nélkül.

2013. nov. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
A legfontosabb és legelérhetőbb gyógymód a napi 2 l víz ivás. Nekem ez bevált, pedig én is szenvedtem vele eleget és sok mindent kipróbáltam, egyszer még beöntést is kaptam :-( (kihagyandó élmény).
2013. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Inni, inni, inni! A nők megátalkodottan nem hajlandóak inni, állítják, hogy ők rengeteget isznak, közben meg jó, ha egy-két pohárral legyűrnek naponta. Sokan azért nem isznak, hogy ne kelljen pisilni, cserébe órákig kuporognak a fajanszon a székrekedés miatt. Betegség is okozhat szorulást, de az esetek 99%-ában a folyadékhiány áll a háttérben. Természetgyógyász vagyok, sokan kérik a tanácsomat. Senki sem hisz nekem, aztán hónapok múlva mégis lelkendeznek, hogy az ivástól elmúlt a székrekedésük, a fejfájásuk, a szédülésük. Az embernek nincs szüksége gyógyszerekre. Vízre van szüksége.
2013. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ricinus olaj
2013. nov. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szilvalekvár és sok folyadék. Ebben a kettőben biztos lehetsz.
2013. nov. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Egyetlen dolog van ami halálbiztos nekem mindig segít egy doboz mindig van itthon ez a SZENNA TEA egyszeri fözet reggel 2dcl és jóéjt.

damel

2013. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A természetgyógyásszal értek egyet első körben.


A vízfogyasztás tényleg vagy alábecsült, vagy túlzásba vitt.. ha csak annyi a valódi ok, hogy ~2 liter helyett csak 1-2 pohár vizet iszik a kérdező, és ez simán előfordulhat.. akkor még gyógytea sem kell..

2013. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!