Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Multivitamint mikor és mivel...

Multivitamint mikor és mivel célszerű bevenni és miért akkor és azzal?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Nem érdemes multivitamint szedni, ha a táplálékból fedezed a napi vitaminigényed.
2013. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdés nem ez volt. Diéta mellett szinte biztos, hogy nem fedezem a napi vitamin és ásványi anyag szükségletemet a kajából, de ennek semmi köze a kérdéshez. Szedek multivitamint, és kész. A kérdés az, hogy mennyire vallási jellegű dolog az, hogy reggel kell bevenni az ilyesmit? Mennyivel jobb vagy rosszabb az, mintha este nenném, és miért? Vagy a nap bármelyik másik szakában? Számít, h evés után vagy előtt veszem be? Mennyit számít? miért? Azt értem, h a zsírban oldódó vitaminok miatt célszerű az étkezéssel együtt szedni, mert a kajában (többnyire) van zsír. Vízzel bevétel hasonló okokból, csak a vízben oldódó vitaminok miatt. De hogy kaja előtt, vagy után, az nem mindegy? meg hogy hány órakor?
2013. nov. 27. 16:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Reggel, a reggeli után ( és igen, a reggelinek tartalmaznia kell némi zsírt a felszívódáshoz ) vagy a nap bármelyik szakaszában beveheted evés mellett persze, üres gyomorra nem ajánlott és közvetlenül lefekvés előtt sem.


Az óra nem számít, a lényeg, hogy legyen elég idő a felszívódáshoz.

2013. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Este miért nem ajánlott? Hiszen akkor lenne a legtöbb ideje a felszívódásra, mert egész éjszaka a szervezetemben marad...
2013. nov. 27. 18:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy a délelőtt folyamán veszem be és étkezés előtt, mert eddig a vitaminokkal úgy voltam, hogy ha étkezés után vettem be, akkor fájt tőlük a hasam.
2013. dec. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!