Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miből mennyit kell enni egy nap?

Miből mennyit kell enni egy nap?

Figyelt kérdés

Mennyi és milyen zöldségeket, gyümölcsöket rostokat kell bevinni ahoz , hogy a szervezet megfelelően és egészségesen működjön?


Köszönöm a válaszokat előre is.

Eddig nagyon selejtesen táplálkoztam, semmi zöldség gyümölcs rost, csak kenyér palizer néha 1-2 főtt étel.

ideje váltani!



2013. dec. 30. 14:08
 1/6 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy napi 2-3 liter vizet kell inni, zöldség, gyümölcs pedig legalább 1-2 kell egy nap
2013. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

kösz!

alig ettem eddig zöldséget, de mostantól minden nap eszek, azt is megtanultam h a palizert r el kell írni.

2013. dec. 30. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokféleképpen lehet viszonylag egészségesen táplálkozni. Nem is konkrétan a zöldség, gyümölcs s azok mennyisége fontos (bár engem ösztönösen vonz mindkét csoport :D), hanem az esszenciális tápanyagok s azok mennyisége...

Szeretek e témában olvasgatni, de elég bonyolult csak a nekem fontos infókat megjegyezni, úgyhogy pl. nem tudom, mi történik, ha az ember nem eszik zöldséget. Én mindennap eszem, sokat, nyersen is, ez nekem alap, ahogy a napi picike gyümölcsbevitel is, de ez csak én vagyok. A változatosság tuti jó, a növényekben más és más a fontos tápanyagok aránya.

Rostot gabonából, zöldségből, olajos magból elég rendesen lehet bevinni, a konkrét ajánlott minimum értéket nem tudom, csak azt, hogy 15 dkg olajos mag és egy kis kupac zöldség tuti fedezi (mert ez nekem teljesen elég infó. messze az ajánlott mennyiséget meghaladó olajos magvat eszem, de ez az én dolgom, a fitátokkal kapcsolatos infók amúgysem elégségesek). Utána kell nézni s konzultálni valami megbízható táblázattal :)

2013. dec. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Zöldséget, gyümölcsöt, húst alapvetően jóllakásig kellene enni, a tested tudja mennyire éhes igazából :)
2013. dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat!

nagyon jók. buék mindenkinek.

2014. jan. 1. 03:28
 6/6 anonim ***** válasza:
NBÚÉK (nagyon) :)
2014. jan. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!