Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diétáznék, de ekcémás/atópiás...

Diétáznék, de ekcémás/atópiás vagyok. Hogyan?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a bőrbetegnél a tejtermék rossz hatást vált ki a bőrre (nekem pirosodik és viszket) a diéta mellett ráadásul edzek is (futás, szobabicikli) és az izzadság is nagyon kihozza a bőrömön ezt a gyulladást-viszketést. Ha már ezt elkerülni nem lehet, így a diétáról szeretnék kérdezni: Sok diétát végignéztem, konkrét diétához nem tartom magam, s nem is mérem meg azt, hogy amit megeszek az hány gramm.


Szeretnék valami olyan diétát (legfőkébb a reggeli része érdekel, mert ott van olyan, hogy reggelire zabpehely tejjel, vagy joghurt, vagy tojás, akkor néhol salátákban sajt.) de akár teljes ami kevés tejterméket tartalmaz. Nem muszáj elhagynom, csak legyen kevesebb! :)



2014. jan. 8. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyd el a tejtermékeket, manapság egyre többen döntenek így, a tejet szójatejjel még inkább rizstejjel (ez édes), vagy zabtejjel pótolhatod, a tejszínt én szintén rizs-, zabtejszínnel helyettesítem. Régebben ez nehezebb volt, de ma már a bioboltokban mindenre találsz helyettesítő terméket.
2014. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ekcémás vagy és tejre fokozódik akkor allergiás vagy a tejre. Ki kell iktass mind ami tej,tejtermék tejszármazék az étrendedből. pl felvágottakat is csak tejmentest ehetsz!


Ez a diéta!

2014. jan. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem azt a részt, hogy ki kell iktassak, de a diéta mellett akkor mit egyek akkor amikor tejes dolgokat kellene egyek, pl joghurt. :D Konkrét étrendre gondoltam :)
2014. jan. 8. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem nem érted nem eszel semmit... jughotrot feljets d el nézed innetől miben van tej és azt nem eszed.... helyettte iszol rizs tejet, kókusz tejet, szója tejet. Növényi joghuertot.. stb
2014. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én pl. nem eszek tejterméket, tojást, húst, cukrot és így is nagyon finomakat tudok főzni és enni. Persze az én étrendem egy durvább étrend, a tejtermékeket manapság nem olyan nehéz elhagyni. Igazából én csak a sajtra nem tudok helyettesítőt mondani. Mint már írtam: tej helyett, leginkább rizstej, zabtej, vagy szójatej (csak az nem annyira egészséges), tejszín helyett: rizs-, zabtejszín. A müzlid nagyon finom lesz rizstejjel is, de ha ragaszkodsz hozzá lehet kapni szója joghurtot, pudingot, én ezeket nem szeretem, néha tofuból csinálok gyümölcskrémet, ami nagyon hasonló a gyümölcsjoghurthoz, vagy pl. kölespudingot, ezek mind nagyon finomak, tofuból olyan túrókrémet lehet csinálni, hogy senki nem gondolná, hogy nem igazi túróból van.
2014. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, erre van a paleó. Ha érzed is, hogy nem vagy egészséges, össze is kötöd ezt a táplálkozással (ami nagyon jó észrevétel) akkor miért nem kerested már meg magadtól a tiszta, gyulladáscsökkentő táplálkozást?


Tehát magadtól is rájöttél, hogy tisztábban kell enned (pl. tejmentesen).


Így tudsz egészségesebb lenni, jobb alakra szert tenni..


De most engedd meg, hogy kicsit 'megdorgáljalak'..

Írod, hogy olyan diétát szeretnél, ami reggeli zab+tejjel indít, milyen hülyeség ez? Miért kellene SZ.ART enni reggelire, amitől hízol, beteg leszel.. mégis MIÉRT? Y?

Jogjurt, tej, sajt, FUJJJ! Miért kötelező megbetegíteni magukat az embereknek? Ezek a legpocsékabb kaják, keresnivalójuk sincs a reggeli közelében.


Hagyd el, nyugodtan. Ehetsz tojást szalonnával, salátával. Miért kellene bármennyi tejfehérjével sokkolnod a szervezetedet? Hidd el, kapsz így is bőven ártalmat a levegőből, vízből.. Húsok sem olyanok ám mint régen, elég baj ez nem kell még mellé ilyen tej.

2014. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!