Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorsav ellen mit lehet...

Gyomorsav ellen mit lehet tenni természetes módon?

Figyelt kérdés
Már napok óta gyomorsavam van, fel vagyok puffadva, de eddig nem nagyon figyeltem rá, össze vissza, rendszertelenül ettem, és nem olyat amit kellett volna sajnos. Tegnap a sav elkezdte égetni már a nyelvem hegyét, és nagyon idegesítő érzés. Mivel lehetne elmulasztani a gyomorsavat? Mennyi idő amíg ez teljesen elmúlik? A számban is érzem ezt a rossz ízt, gyakran feljön a torkomig, és tegnap este étkezés után, lefekvéskor már a nyelvemet is elkezdte kicsípni, mintha megettem volna egy határ savanyú cukrot, vagy citromot. Valami javaslat ez ellen?
2014. jan. 15. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

igyál citromos vitet vagy szódabikarbonás vizet

sok esetben ezek nem elegek a kezelésére.

2014. jan. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvass utána a dolognak. Ez a reflux. Éppenséggel nem a sok sav, hanem a kevés sav okozza. Ugyanis a kevés sav nem tudja megemészteni a megevett ételt, és visszajön a torok felé, mivel a belek felé emésztetlenül nem mehet. Viszont azért annyi sav van már benne, hogy marja a gégét, a torkot.
2014. jan. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ch szegény táplálkozás kellene, gondolom már eléggé érzed hogy miért. Ezért.
2014. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amíg nem kaptam gyógyszer refruxra, simán csak ettem, amikor fájt a hasam. A szénsavas üdítőket mindenképp kerüld!(Az orvos szerint a csoki és a paradicsom se jó)
2014. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!