Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epehólyag eltávolítás után (3...

Epehólyag eltávolítás után (3 hete volt a műtét), szigorú diéta betartása mellett, szénsavmentes italokat sem fogyasztok, nem eszem gyorsan, várható hogy megszűnik a 24 órás böfögés?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 10:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

szia, megvolt a műtét, és utólag is nagyon hálás vagyok neked minden tanácsért, ugyanis: a kórház nagyon gáz volt, és a dietetikus be se jött hozzánk. Az orvos csak annyit mondott, hogy úgy ehet, ahogy eddig, csak ne egyen zsírosat és fűszereset. Megkérdeztem, mégis mit ért ez alatt, konkrétan hogy főzzek, de nem tudott rá válaszolni (fiatal férfiorvos, gondolom, nem járatos a konyhában).

annyit mondanom kell, hogy én cukorbeteg vagyok, naponta 1200 kcalt ehetek, és 150 g szénhidrátot. az epeműtötteknek gyakran szénhidrátdús kaját adnak az elején, de nálam az eleve kizárva... ezért tényleg kicsit meg voltam ijedve, hogy mi legyen.

summa summarum: vittem magammal a kórházba csökkentett savtartalmú gyümölcslevet, hogy ne adjanak cukros teát, és vittem cukormentes bébiételt (emlékeztem a tanácsaidra, és sikerült minimális zsiradékot tartalmazó bébiétel-családot találnom). Ezek nagyon hasznosak voltak!

Fűszereket eddig még nem használtam, és ma fogok először próbálkozni a fokhagymával. Vettem egy könyvet epediétázóknak, és olyan volt benne pl., hogy kelkáposzta főzelékbe adagonként 2 g vöröshagymát lehet tenni. Én elég együttműködő diétázó vagyok, de erre már én sem vagyok hajlandó... :)

A műtét nem volt kibírhatatlan, de most mindenem jobban fáj, hiszen a műtét előtt nem volt panaszom :) Képzeld, a műtét után rögtön nem is a hasam fájt a legjobban, hanem a vállam, a kulcscsontom (a mellettem fekvővel is ugyanez volt). Kiderült, hogy ez a gázbefúvástól van - beszorult a levegő, és az feszít. Találkoztam egy gyógytornásszal a kórházban, és ő adott pár ötletet ahhoz, hogy mit csináljak: levegővétel gyakorlása, tegyem a kezem a hasamra, ha köhögök stb.

Szóval, viszonylag gyorsan helyre jöttem, de az egyik sebem (köldök) begyulladt. Visszamentem a kórházba, ahol nagyon lekezelőek voltak, el is küldtek. Végül egy patikában kértem és kaptam nagyon jó segítséget, most már sokkal jobb a seb! A patikában megkérdeztem, normális-e, hogy két hét után is vérzik és gennyes a seb - ők megerősítették az én véleményem, hogy nem normális... Kaptam tőlük tanácsokat, így két napja gyógyul ez a seb is (nem is tudom, mi lett volna, ha nem járok utána...). A lényeg, hogy kaptam hidrogén-peroxidot, amellyel ki kell pezsegtetni a sebet, illetve Betadine oldattal kell áttörölni. A többi sebem egyébként pillanatok alatt és viszketés nélkül begyógyult.

A fürdéssel volt egy kis macera, mert sehol nem lehetett kapni vízhatlan tapaszt, ezért végül kétszer körbetekertem magam folpackkal, a tetejét lezártam szigszalaggal, és szappanos mosdókesztyűvel áttörölgettem magam. Hát, ciki, de ez volt :)


Viszont... észrevettem egy változást. Nekem puffadásom, ilyesmim nem volt az epekőtől, viszont... tavaly nyáron egyszer kiakadt a derekam. Pár hét alatt rendbe jött, de mostanáig éreztem. Ez a fájdalom drasztikusan lecsökkent. Nem tudom, van-e köze a műtéthez, mindenesetre érdekes egybeesés. (Úgy fájt a derekam, mintha a vesém le akarna szakadni.)

A doki azt mondta, hogy 10-15 koleszterinkövem volt, így utólag azt gondolom, hogy nagyon jó, hogy megtörtént a műtét. A kórházban semmit nem mondtak a műtétről, ezért megkértem egy ott dolgozó ismerősöm, nézze meg a gépben a műtéti adatokat, és ott volt, hogy az epehólyagom belül már nagyon sérült volt.

Egyébként eddig olyanokat főztem, mint zellerkrémleves, almaszósz főtt pulykamellel - teljesen diétásakat. Csak reggel ettem margarinos kenyeret, mert valamennyi zsiradék kell. Egyszer azért elkövettem egy nagy malőrt (utána láttam csak a szakkönyvben, hogy ez tilos): ittam két bögre kakaót. Ettől nagyon fájt a hasam.

Egyébként nekem nincs hasmenésem a műtét óta (előtte se volt), sőt. Böfögni kellett egy kicsit a műtét után, de az a bizonyos befújt levegő miatt volt.

Bocsánat, hogy ennyire informális stílusban írtam, csak izgatott voltam, mert még friss az élmény.

Nagyon rendes volt tőled, hogy fordítottál rám időt és energiát, és hasznát is vettem a tanácsaidnak!

2010. febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon örülök, hogy túl vagy a műtéten. A legjobb a dologban, hogy tökéletes az emberi agy. A rossz dolgokat gyorsan felejti, és most már csak a gyógyulás van előttünk.

Még mindig a többszöri kis adagos étkezés jön be.

Nekem műtét előtt is volt súlyproblémám és nagyon szerettem volna visszatérni ahhoz a táplálkozási módhoz hogy délelőtt gyümölcsöket egyek, ebédeljek és 6 óra előtt vacsorázzam. Természetesen az étkezésekhez a nyers zöldségeket és salátákat ettem. Most télen még mindig nem ehetem a káposztát. Pedig már nagyon várom a változatos zöldségeket. Remélem tavasszal már a karalábot is megehetem. Most mindenképpen ki akarom próbálni a csicsókát. Apukám volt cukorbeteg, és ő ette is, de én akkor meg sem kóstoltam. Azóta hallottam mennyire jó a cukorbetegeknek és mennyire hasznos az emésztésnek. Mindenképpen vetek a kertbe, könnyű termelni a kert sarkában is. Nyáron pedig fekete retket is fogok vetni. A kertben idén csak zöldségeket vetek, és keresem hogy melyik növény milyen hatással van az egészségre. Nagyon jó amikor teszek a kertben egy kört és már meg is van a nassolni valók. Természetesen nem csokik és cukorkák teremnek, hanem egészséges növények.

További jó egészséget kívánok!

2010. febr. 28. 08:05
 13/13 anonim válasza:

Nekem Hétfőn vették ki az epémet. 11mm epekő volt benne.

Én mindent eszek, sokat, nem tartom a diétát és semmi bajom nincs. max pukizgatok és nem olyan átlagos illatú, de semmi extra.:)

2015. jan. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!