Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy levertnek...

Miért van az hogy levertnek érzem magam, amióta egészséges életmódot élet?

Figyelt kérdés
Régen nagyon sokat ettem, ettem ha boldog voltam, ettem ha unatkoztam, ettem ha szomorú voltam stb... Szerencsésnek mondhatom magam mert az alkatomon ez nem látszik. Napi szinten fogyasztottam a csokit és a "szemét" kaját. 2 hete elhatároztam hogy radikálisan megváltoztatom az életvitelemet. Elkezdtem sportolni min. hetente 3x50 percet és a táplálkozási szokásaimat is átreformáltam. Minden rossznak nevezhető kaját lecseréltem egészségesre. Kb. 2-3 hete csinálom ezt, de nagyon levert vagyok és pokolian fáradt... Folyamatosan a csoki és a régi kaják járnak az eszembe. A hangulatom is nagyon pocsék... Mi lehet a gond? Mitől lettem fáradékony és kissé depresszív? Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 24. 19:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy tegnap és ma jött a törés és ismét visszaállt a régi rend. Persze most pörgök megint, de ezen szeretnék változtatni, csak ez a levertség érzet borzalmas volt..
2014. febr. 24. 19:18
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem radikális voltál. azért néha belefér egy kis csoki. nem leszel depis.
2014. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hetente 2x ettem 1 kocka étcsokit az egy tábla tejcsoki helyett... :D
2014. febr. 24. 19:26
 4/9 anonim ***** válasza:
A csokievés endorfint szabadít fel. Ez függőséget is okozhat. Ha régebben sok csokit ettél, és hirtelen abbahagytad, nem meglepő, hogy levert, boldogtalan leszel. Próbálj pl. sok gyümölcsöt enni. Oké, arra is azt mondják, hogy milyen egészségtelen, sok benne a cukor, de egyrészt szerintem ez hülyeség, másrészt neked segítene legalább átmenetileg.
2014. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ne légy deprimiert,pár kocka csokitól nem lesz semmi bajod....
2014. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Felmerül bennem, vajon mit eszel, milyen makrotápanyag aránnyal? Ha az nagyon más, mint amit megszoktál, akkor lehetnek ilyen problémáid. Én túl alacsony szénhidrátszinttől rövid úton kikészülök (más is, de nagyon emberfüggő, hogy mi a túl alacsony), a túl magastól csak enervált leszek kissé... Ha a kettő között vagyok és megfelelően magas a zsírbevitelem s bizonyára teljesül még egy csomó feltétel, akkor jól vagyok.

Lehet, hogy túl drasztikus a változtatás s nem tudja kezelni a tested.

2014. febr. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor írok egy példát az étkezésemre.


Egészséges táplálkozásom előtt: Reggeli: Teljes kiőrlésű pirítós mézzel; délelőtt esetleg egy kis csoki, mondjuk egy túró rudi; ebéd: borsó leves, tört krumpli csirkemell, délután szokott rám jönni a farkaséhség: csoki, süti, pizza, palacsinta vagy bármi ami az utamba került.


Egészséges táplálkozásom: Reggel: teljes kiőrlésű pirítós nagyon minimális mézzel, ha csak egy felet eszek a kifliből akkor utána gyümi pl egy alma, banán, délelőtt egy gyümölcs vagy egy joghurt. Ebédre: vmilyen leves, majd másodikként általában csirkemell mondjuk kuszkusszal, délután: kb 3kor szoktam enni gyümit: alma, narancs stb... majd 5kor eszek egy fél tonhal konzervet citrommal vagy párol esetleg nyers zöldséget csirkemellel.


Ez csak egy példa volt mindkét esetre. Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. febr. 25. 10:53
 8/9 anonim ***** válasza:
A szénhidrátfogyasztásodat brutálisan lecsökkentetted. Ez nem lenne baj, de ugrásszerű volt a változás. Próbáld meg újra, de fokozatosan. Szerintem így már nem lesz semmi gond. Amit egészséges verzióként írtál, az nekem kicsit kevésnek is tűnik, főleg, ha előtte a soktól se híztál el. Ha ennyire intenzív az anyagcseréd, akkor többet kell enned. (Én, ha nem eszem degeszre magam, akkor fogyni kezdek, pedig azt gondolnám józan ésszel, hogy a kellemes jóllakásnak elégnek kéne lenni.)
2014. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Előtte az anyagcserém hihetetlenül lassú volt. :) 2 hete sikerült felpörgetnem.
2014. febr. 25. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!