Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt olyan ember aki több...

Van itt olyan ember aki több évtizede normális, egészségtelen táplálkozást folytat és semmi problémája nincsen?

Figyelt kérdés

sok kenyér, édesség, olajban sült dolgok, sok tej, sok gabona


ne vegye senki se sértésnek, de ezek nem egészségesek ha az ember sokat eszik belőlük kevés zöldséggel,gyümölccsel párosítva


bár valószínűleg az én szervezetem túl érzékeny(amit nagyon nem szeretek), de az utóbbi időben egyre megszaporodtak a gyomor gondjaim, reflux meg néha hasmenés felváltva, hol egyik hol másik..majd van, hogy pár hétig semmi, 21 évesen


tehát van ilyen ember aki évek óta, évtizedek óta, "normálisan" táplálkozik és makk egészséges?



2014. szept. 27. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Az emberek 90%-a így él, és 50-60 éves koráig nincsen semmi bajuk. 5-6%-uk cukorbeteg lesz, magasvérnyomásos, megkapják az első szívfarkast, és ezek az emberek közülük kerülnek ki.


Viszont a most élő 80+-os idős emberek is így élnek, nem is kevesen. Az pedig nagyjából 100 év múlva fog kiderülni, hogy a most egészségesnek mondott étrend valóban kifizetődő-e hosszabb távon.


Én pl. gyerekkoromtól kezdve "normálisan" éltem, soha nem volt semmi bajom (egy-két megfázás maximum). Most nagyon ügyelek az étrendemre (zöldség és hús alap, kevés szénhidrát, nagyon ritka bűnözés), sokat mozgok, és... most sincs semmi bajom :-) Remélem így is marad.

2014. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5-6% cukorbeteg? 50-60% reálisabb, de szerintem még annál is több. Magas vérnyomás dettó. Csak annak nincs, aki nem vizsgáltatta ki magát.
2014. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gabona egészséges. Én pl. egy kifejezetten egészséges gabonaalapu étrendet követek. Ha van is olyan dietetikus, aki nem tartja egészségesnek az étrendemet, az sem a gabonát kifogásolja benne. A kérdésedre a válaszom pedig az, hogy nagyon sok ember kb. 50 éves koráig jól tartja magát viszonylag egészségtelen étrenden is.
2014. szept. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
A 90 éves nagymamám. Kb. mindig elég jó súlyban volt, nem kövér de úgy 80-95 kg között. Teljesen átlagos ételeket evett, pörköltek, sok tészta, de főzelékek is, sok süti. Fiatalabb korában szakács is volt, szóval nem éheztek. Az apja pedig molnár volt, úgyhogy liszt is volt bőven. A nagyi most is egészséges, bár a vérnyomására 30 éve szed gyógyszert, de pl. most mikor az egész család elkapta a náthás vírust, ő 3 nap alatt túl lett rajta, mi meg összevissza köhögünk még mindig. Én is grízes tésztán, sült krumplin nőttem fel és én sem láttam orvost 15 éve. Mondjuk ezt a náthás vírust évente egyszer én is elkapom, de más bajom nincs. Elég sok édességet eszem, de nem vagyok túlsúlyos (65kg), mostanában már kicsit igyekszem többet mozogni, szóval figyelni magamra.
2014. szept. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokan vannak ilyenek. Amit ma egészségesnek mondanak, az többnyire csak propaganda. Az az egészséges, amiért a szponzor fizet. Példa rá a korpa: ma már nincsenek nagy sertéstelep, akik megvették a korpát. A MaLomiparnak viszont el kell adnia. Ezért lett egészséges a korpás kenyér.

Én 80 éves vagyok, és teljesen egészséges. Zsírral főzök, búzalisztből sütöm a kenyeret és a süteményeket, naponta 1-2 liter tejet iszom.

Csak már nem tudok úgy mozogni, mint 20 évvel ezelőtt. De ellátom magamat, rendben tartom a lakásomat, sütök- főzök, varrok rendszeresen. A kertben is az ásáson kívül mindent elvégzek.

De 3 velem egykorú szomszédom is van, akinek szintén semmi betegsége nincs.

Nem igaz, hogy az idősek fele cukorbeteg, vagy magas vérnyomása van. Sokkal kisebb az arány. A cukorbetegek többsége a fiatalabb korosztályból kerül ki, akik nem esznek cukrot. Infarktust is a középkorúak kapnak, de nem a táplálkozás, hanem a stressz miatt.

2014. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A genetika is sokat számít, no meg az életmód egyéb részei. Az őseim tipikusan hosszú, egészséges életet éltek, pedig munkájuk és gondjuk is volt bőven. Mondjuk a kevés zöldség és gyümölcs szerintem nem volt jellemző rájuk, a többi igen.


Attól még az étrend roppant fontos. Én a jó génjeim mellett meg akarom tenni, ami tőlem telik, egész életemben mozogni akarok (eddig nem vittem túlzásba... a jövőben azért gyúrni kéne kicsit s persze kirándulni a hegyekben, amit szeretek). Gabonát és tejet nem eszem, a szénhidrátszegény saját készítésű édességeimmel semmi bajom, ahogy a zsírban sütéssel sem. Kezdek rátalálni a számomra alkalmas életmódra, egyre energikusabb vagyok, ahogy egyre kevesebb szénhidrátot és egyre több zsírt eszem :)


Korábban se volt semmi bajom, most sincs.

2014. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 John42 válasza:

"sok kenyér, édesség, olajban sült dolgok, sok tej, sok gabona

" A szüleim így éltek 95 évet jó magam is ezen nőttem fel, ma már moderáltam az étkezésem sem a paleos (hülye divat, nincs múltja)se vegás (pedig annak van már múltja) nem vagyok az arany közép utat választottam. Eddig mindig bejött. Mindig vannak érdekeltek innen onnan, hogy erősítsék saját táborukat.

TEJET naponta 1 litert egyetlen húzásra ittam meg. Szerettem a jóféle sütiket. Kenyér a fő eledelem volt egy időszakban 20-as éveimben pénz szűke miatt is. (ekkor volt a külön válás a jobb munka lehetőség miatt a szüleimtől).


Szóval nem ettem , sem a szüleim vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, aminosavakat,... A szüleim egész életükben még C vitamint sem láttak. Azt hozzáteszem ők végig vidéken éltek, nyugodt körülmények között.


Nos nem kell mindennel szakértőhöz menni, józan ész elég, hogy átlássuk, kinek az életmódja hol hibádzik.

... és gyakran nem a gabona a probléma lesz. Ha a gabona, akkor a feldolgozás miatt lehet, amit elcseszett a hülye vadkapitalista profit őrület.


Kórházban még nem voltam sőt körzeti orvosnál sem, még a szemem is jó nem vagyok kopasz (kissé már látható, de nem feltűnő)a fiataloknak 20-30 már most van ilyen alap gondjuk.

Miközben mi annak idején a töredékét nem tudtuk az egészséges táplálkozásnak, de semmi egészségesnek életmódnak sem. Az más, hogy ösztönösen jól éltünk vidéken pláne. Non-stop mozgás és Norbi nélkül is volt élet képzeld el. Ma azt hiszik sokan, Norbit, vagy más "sztárt" kell követnie, hogy egészséges legyen, mert ők tudják a tutit.

Ha olvasnál láthatsz mindenben oda-vssza ellenvéleményeket.


Ami BIZTOS A CUKOR valóban ártalmas, só, zsír mérsékelten, természetes növények bármi...

... és így a boltba jobb, ha figyelmesen vásárolsz. Ahhoz meg ma már külön pénz kell néha:(

2015. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 John42 válasza:

Ja 70 leszek, mai napig nem voltam kórházban, körzetiben sem kivéve a kötelezőket, nem szedek semmiféle gyógyszert.

... és a húst és egyéb növényi táplálékokat arányosan eszem. Tegnap ettem mákos gubát nagyon finom volt. Bár tudom a cukor féle nem oké, de itt sem a cukorral van gond a feldolgozással, helyes édesítés mellet nincs gond.

Persze, aki már cukros, annak nyilván már a gyümölcsöket is számolva kell enni. ,..de nem feltétlen az édességek miatt lett cukros, lehet pl. a sok stressz többet és hamarabb árt. Sőt azonnal érzed, ha figyeled a hatását. Érzed, hogy sz@rul érzed magad:)


Ami a világon mindenütt egyetért mindenki a finomított elcseszett cukor (illetve finomított szénhidrátok) GARANTÁLTAN ÁRTALMAS és minden, amit belőle készítettek. Az összes üdítő, még ha "vitamin dúsnak" is mondják!!!

Minden péksüti, egyéb sütik, torták, csokik, amiben nincs csoki (egyikben sem)! Kivéve, azt a pár félét, ahol 70% fölött írják a tartalmat.

Tehát plázákban ne vásárolj ilyesmiket.

Ez a világ láthatóan őrült itt egy link többet tudsz meg:


mediatop.hu/vilagegyetem_vegtelen_primitiv_politikusok

2015. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!