Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mekkora mennyiségű és milyen...

Mekkora mennyiségű és milyen rendszerességű élelmiszer és folyadék fogyasztása az egészséges napi szinten?

Figyelt kérdés
Ha én 155/50 és 33 éves nő vagyok, és én eddig mindig úgy ettem, h reggelire gyümölcsöt/péksütit/joghurtot - ez változó -, ebédre egy normál adag főételt - változatosan -, estére pedig vagy salátát, vagy max. szendvicset eszem. A folyadék mennyiségem 1,5 liter ásványvíz, nyáron 2-2,5 liter. Azért érdekelne, mert orvosok azt mondják, h keveset eszek, és kevés a folyadék bevitelem, de amúgy se voltam soha nagy étkű, és próbáltam ugyan 3 -4 literre felvinni a folyadék mennyiséget is, de egyszerűen nem ment. Ez most így tényleg nem jó, tényleg egészségtelen?

2014. okt. 18. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem ez egyáltalán nem egészségtelen.

én sokkal vékonyabb vagyok, pedig eszem rendesen. én 164hez vagyok 50 kg.

3-4 l víz a 155 cm-hez az nagyon túlzás.

nem szabad annyi vizet sem inni.

nem tudom, ki volt az a hülye aki ezt mondta neked.

2014. okt. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszek benne, hogy fixen meg lehet szabni, mi az egészséges... Főleg, ami a gyakoriságot illeti. Van, aki 1-szer eszik naponta, van, aki 6-szer, s mindkét csoport teljesen egészségesen is tudja ezt csinálni. Ha nem vagyok éhes, én sem eszem, minek? Nagyon jól működik a testem, megadja a szükséges jeleket, el sem gyengülök, egyszerűen nincs szükségem gyakori evésre, reggelizni pedig sosem tudtam. Egyéniek vagyunk, nekem pluszban még az étrendem is olyan, hogy támogatja a ritka evést.

Nem tudom, mennyit eszel, mennyiségeket nem írtál, de ha működsz s nem fogysz el, akkor elvileg elégnek kell lennie, bár ott van az anyagcserelassulás, amihez nem értek... Ja és persze annyit és olyat feltétlenül enned kell, hogy a tested megkapja a szükséges tápanyagokat. Ez alap, de amúgy roppant nagy egyéni különbségek vannak.

A vízfogyasztásod nekem normálisnak tűnik. A 20 kilónként 1 liter víz, amit szoktak emlegetni, számomra sem kivihető (főleg a régi étrendemben s amikor 80 kiló fölött voltam), de nem is próbálkoztam vele sosem, nem értek vele egyet, a testem szól, ha inni akar, nálam ez is jól működik, viszont kényszerrel még inni se menne.


Ha járnál a fogyókúrás szekcióban s leírnád, mit, mikor, mennyit eszel, 56 ponton kötnének bele, s nem tudnál olyat írni, ami mindenkinek jó lenne... Laikusok és szakemberek között egyformán alacsony a tolerancia (tisztelet a kivételnek), pedig ahogy már írtam, egyéniek vagyunk, más igényekkel. Sőt, ugyanaz az ember is többféleképpen tud egészségesen táplálkozni, van választási lehetőség.

2014. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A vízmennyiséget vérvételeken fújják állandóan nekem, az étkezési szokásomba gasztrós, házi doki és természetgyógyászok szóltak bele. Én szerintem jól működnek a dolgok bennem, tény, h sokat fáj a fejem, de nem hiszem, h emiatt...csak már annyian traktálnak ezekkel, h már teljesen kiakadtam.


Az előző hozzászólással egyet tudok érteni én is abban, hogy úgy se tudnék megfelelni...én is úgy nevelődtem, h ahány szervezet annyi féle verzió van arra, h kinek, mi az egészséges. Az alapokat persze betartva.

De ezek szerint, h ti is hasonlóan gondoljátok, akkor még se én vagyok a hülye. :)


A fő étel mennyiségileg normál adag, egy nagy tányérnyi szokott lenni, pl. húsos ételeknél két szelet hús, és köret/zöldség, főzelékeknél teli leveses tányérnyi adag, mérni még sose mértem konkrétan le.

Van amikor többet eszek, bár ritkán fordul elő, de van, h rám tör a "zabálhatnék", és olyankor három tányérral is bekajálok, de ez tényleg olyan ritka, mint a fehér holló. :)

2014. okt. 20. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!