Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyen étkezés mellett vajon...

Ilyen étkezés mellett vajon fogyni fogok?

Figyelt kérdés

Reggel egy kávé, délután 4-5ig 1 szelet almás pite, vagy amit itthon találok 300 kalória körül, és ezután még este 7 előtt kb további 600 - 700 kalória maximum. Próbálok 1200 alatt maradni egy nap. Nem vagyok túlsúlyos, vagy testesebb, csak felszedtem pár kilót. Így le fog menni vajon? ( Néha tornázom mikor nem vagyok lusta. )

Édesanyám szerint nem egészséges, hogy nem eszek 4-ig kb semmit.



2014. okt. 29. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérlek tegyél meg nekem valamit... Most akkor add össze az általad fogyasztott élelmiszerek össz-vitamin- és ásványianyag tartalmát... Miután össze adtad, és észre vetted, hogy az élethez nélkülözhetetlen összetevők nagy része teljesen hiányzik, másik része meg túl kevés, válaszold meg nekem azt a kérdést, hogy hallottál-e már arról, hogy milyen hatásokat vált ki az ilyen hiányos, és egyoldalú táplálkozás? Falási rohamoktól kezdve az átlagos egészséged leromlásán át a visszafordíthatatlan csontritkulásig, és egyéb elváltozásig bezárólag.
2014. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Iszok / szedek vitaminokat.

Őszintén szólva, nem hiszem, hogy mindenki ilyen nagyon tudatosan táplálkozna. Magyar ember eszi, ami van.

2014. okt. 29. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igyál több vizet. Az hogy csak estefelé eszel nem fog segíteni. Inkább 15-16-ig egyél, utána már ne nagyon. De a sok folyadék fog segíteni, hogy gyorsabb legyen az anyagcseréd...

:-)

2014. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az ivással mindig gondban voltam, mert egyszerűen nem vagyok szomjas. Köszönöm, megpróbálom magamba erőltetni. :)
2014. okt. 29. 15:52
 5/7 Sowilo ***** válasza:

Légyszíves ne gyalázd a magyar embereket, nem mindenki eszik úgy, mint egy disznó, akit nem érdekel mit önt a paraszt a vályújába. Nem kell "ilyen nagyon tudatosan" táplálkozni, csak úgy, mint egy normális 21. századi európai ember.


Húzd alá a 21. századit. Ez nem a 80as évek. Már tudjuk, hogy nincs értelme a kalóriaszámlálásnak, mivel nem létezik olyan, hogy kalóriaszükséglet. 1500 kalórián is eléldegélhetsz vígan, és lehetsz 5000 kalóriával is minőségi éhező. Tápanyag szükségleted van. Kell minden nap bizonyos mennyiségű fehérje, zsír, szénhidrát, vitamin, ásványi anyag. Aztán vannak külön célok, amikhez ezeknek az arányait kell variálni, pl fogyás, izmosodás, hájasodás, stb. A jelenlegi étrended célja: zsírmegtartás és izomvesztés. Szemetet eszel, viszont keveset, a nap több mint felét végigkoplalod, ezért rajtad marad a zsír, izomból viszont fogyni fogsz. Az eredmény az lesz, hogy kilóban kisebb leszel, de rosszabbul fogsz kinézni.


Ha zsírt akarsz leadni, akkor az étrended alapját a hús, gyümölcs és a zöldség adja, igyekezz lecsökkenteni(vagy akár kizárni) mindent amiben gabona(búza, stb) és cukor van. Ne koplalj, egyél napi 5x legalább. Az első legyen reggel miután felkelsz, az utolsó lefekvés előtt 1-2 órával.


Ami a mozgást illeti: nem tudom mit tornázol, ennyit felesleges volt leírnod. A legjobb ha konditermi súlyzós(nem rubintrékás zumba flabélos marhaság) edzést egészítesz ki aerob jellegű mozgással, mint mondjuk tempós gyaloglás. Ha erre nincs lehetőséged, jó még a HIIT edzés, nézz utána mi az, otthon is végezhető. Heti 4 edzés simán jó.

2014. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sowilo ***** válasza:
Ivás: mérd meg, egy nap mennyit iszol, és naponta emeld az adagot egy decivel. Így menni fog.
2014. okt. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindent. :)
2014. okt. 29. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!