Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudok leállni, minden...

Nem tudok leállni, minden percem az evés körül forog. Mit tegyek, hogy bűntudat nélkül ehessek újra?

Figyelt kérdés
Nyár óta a súlyom körül forog mindenem. A környezetemben mindenki vékony, én is az akartam lenni, vagyis még mindig az akarok. Először koplaltam, de hamar visszajött az egész, szeptembertől a mozgásra és az egészséges étkezésre álltam rá. Lefogytam pár kilót, és még többet szeretnék, de nem megy. Képtelen vagyok megállni, hogy egyek. Nem egyszerűen normális adagokat eszek, hanem bezabálok. Egyik nap szinte semmit nem eszem, másik nap mindent. Amikor ez megtörténik eluralkodik rajtam a bűntudat, depresszióssá válok, és másra sem tudok gondolni, mint hogy mit tettem, és hogy adom majd le... Fogyni szeretnék még normálisan, de nem tudom hogyan. Egyre többet gondolok a hánytatásra, az anorexiára, csak hogy vékony lehessek. Nem vagyok hülye, tudom, hogy ez rossz, ezért kéne most nagy segítség, mielőtt ostobaságot csinálok. Kérlek titeket, ez nagyon fontos, kezdem elveszíteni az uralmam magam felett!

2014. nov. 14. 22:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és: 17/L 59.5-60 kg
2014. nov. 14. 22:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy, hogy 60 kilósan kövérnek érzed magad?
2014. nov. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
167cm
2014. nov. 15. 08:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezzel a testsúllyal egész biztosan nem vagy kövér. Sovány sem, de a kövértől messze vagy. Én is 167 cm vagyok, és voltam hozzá 53 és 68 kg is, ez utóbbi, amikor leszoktam a dohányzásról, de engem egyáltalán nem zavart. Az sokkal jobban, amikor egyik-másik vizsgaidőszakban úgy néztem ki (nem volt se időm, se kedvem enni), mint egy utolsó stádiumos aids beteg.

Nagy kár, ha az az elsődleges szempontod, hogy sovány legyél, és nem az, hogy jól érezd magad. Hidd el, ha sikerülne lefogynod, akkor sem lennél tőle boldog, mert nem ez okozza a problémádat, hanem a hiányérzet, amit az evéssel igyekszel kitölteni. Ahhoz pedig más dolgokon kellene változtatni, nem az étkezési szokásaidon: olyan szabadidős programokat, hobbit találni, amitől jól érzed magad, illetve olyan barátokkal körülvenni magad, akikkel jó együtt lenni, és nem azért, ahogy kinéznek.

60 kilóval ne akarj fogyni, jól akard érezni magad, de erre ne az evés legyen az egyetlen módszered. Légy kreatív! Sok sikert hozzá!

2014. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Írj privit, hátha tudom segíteni. Már 3 éve vagyok étkezési zavaros és most kezdtem el gyógyulgatni.

Kitartást, hidd el gyönyörű vagy!

2014. nov. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kéne szinte semmit sem enned egy nap, nem csoda, ha másnapra kiakadsz és mindent eszel...

Normálisan akarj fogyni. Alig van rajtad egy kis felesleg, eleve nem vagy kövér, miért nem fogysz le szépen lassan, egészségesen, mozgással és rendes ételekkel?

2014. nov. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Tudom, hogy normálisan és lassan kéne fogynom, szobabiciklivel és egészséges ételekkel két hónapig sikerült is, mostanában lett minden ennyire szélsőséges. Az a baj, hogy a kinézetem miatt jól sem érzem magam, és ha vékonyabbnak látom a lábamat például, boldogabb vagyok egy picit. De nem bírok megelégedni, tovább akarok fogyni, hogy még vékonyabb és vékonyabb legyen. Mindig van valami, ami nem tetszik.


Rendben, köszönöm, gondolkozni fogok azon, hogy mivel kössem le magam ilyenkor. :)

2014. nov. 15. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:
foglald el magad valamivel. Takaríts az jót tesz
2014. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!