Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik velem? Nem akarok...

Mi történik velem? Nem akarok így élni életem végéig! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Régen (4 hónapja, meg előtte) sose izgatott mit/mennyit eszek. Mindent megettem, zöldségeket,gyümölcsöket,husokat,péksütikez,csokikat...szóval értitek, sose törődtem ezzel, ha este 10kor értem haza,akkor este 10kor benyomtam 3 nagy szelet sajtos bundáskenyeret.. Nem voltam dagadt, 167cm 58-59kg voltam. (Jó nyilván nem voltam csontsovány, de szép nőies voltam) 4 hónapja viszont elkezdtem a paleo diétát, a családdal, hogy egészségesebben éljünk, és 2 hónap alatt lefogytam 5kg-ot.. Tök megörültem neki, és gondoltam ha 5 lement, lemegy még 5, és az tök szupi lenne. (Mellette sportoltam mindigis) De persze úgy nem ment le semmi,hogy annyit ésazt ettem ami jólesik..az csak az első 5 kilónál ment. Aztán itt kezdődött minden...Elkezdtem kalóriát számolni..néztem miket eszek..csak hús,zöldségek és tojás..eleinte még egy egész szép számmal, 1200kalóriával kezdtem,de most már eljutottam odáig,hogy napi 800-900 kalóriát eszek..Nagyon rossz,minden a kalóriákból áll, nem is tudok már másra koncentrálni,egész nap azon kattogok, hogy juj akkor ma még ezt meg azt megehetem és az még belefér. Főétkezések között nem merek már enni,már gyümölcsöt se eszek.. A neten meg rgyfolytában finom kajákról nézegetek képeket,gondolván majd egyszer,sok év mulva énis fogok enni olyanokat,és de jólesz..Deegyenlőre nem, csapdába estem..És itt vagyok most 167cm 46kg...ésmások azt mondják már nagyon sovány vagyok de én nem látom és még fogynék vagy legalábbis tartani szeretném a súlyom.. Viszont a rossz benne nagyon hogy egész nap nagyon fázok, meg kicsiz hullik a hajam,fáradékonyabb vagyok...pedig még mindig járok sportolni..Ja aztán van olyan hogy néha bezabálok...na azt kiis hányom, és jön a rohadt nagy bűntudat,és a 2 hét koplalás...aztán ha visszakoplaltam általába olyan 1000kcal körül eszek,de tudom, hogy ez is kevés,de már nem merek többet. :( Mit tehetnék? Hiányoznak az ízek, a közös pizzázások a barátokkal, a nagyi sütije...de egyszerűen úgy érzem ennek sose lesz vége mert rettenetesen félek hogy visszahízok..:((
2014. dec. 5. 05:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
15/l
2014. dec. 5. 05:59
 2/12 anonim ***** válasza:
Szólj az édesanyádnak, és ezt az írást mutasd meg neki.
2014. dec. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szolj anyukadnak minel elobb. Nagyon a bulemia vagy anorexia fele tartasz. Itt mar sos segitseg kell.

Azert vagy faradt es hullik a hajad mert nem eszel rendesen. A sport meg csak ront a helyzeten. A menzeszed nem kesik feltunoen regen? Amit leirtal mar sajnos mid tunet, vagyis kulso segitseg kell neked!

2014. dec. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szenvedélybeteg lettél. Sikerült saját magadban kialakítani egy hamis tudatot, rákattantál egyetlen irányító elvre és minden más elkerüli a figyelmed. Ez már orvosi eset.
2014. dec. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De, a menzeszem előtte is késett. Anyukám nem érti meg..ő csak annyit mond,hogy egyek többet, mert megfogok halni stb..De nem érti,hogy ez nem így megy..
2014. dec. 5. 07:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Elindultal a lejton, aminek a vege egy jo kis bulimia/anorexia, de meg messze nem vagy ott, tehat van remeny arra hogy magadotl valtoztass.


Elso korben hagyd abba a kaloriaszamolgatast. Meg a paleot is.


Es kezdj el ovatosan olyan kajakat is enni, amire vagysz, de csak keveset! Ha megeszel egy szelet pizzat, az nem okoz semmi rosszat, nem szamit, nem hizol meg tole. Szep lassan csinald.


Ha nem megy, akkor irany a doki.

2014. dec. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne higgyed, hogy csak azok a szép lányok, akik nádszálvékonyak! És nem is egészséges ennyire vékonynak lenni főleg akkor, ha szenvedéssel jár.

Az ember anatómiailag arra van beállítva, hogy raktározzon energiát a testében, hogy jusson a szűkös időkre is. Nem a legjobb dolog beleszólni ebbe a természetességbe.


Hidd el, ha 55-65 kg lennél, akkor sem lennél túlsúlyos, de a komfortérzeted nagyobb lenne! Ne büntesd magad fölöslegesen. Mennyi szellemi energiát spórolnál, ha nem a kalóriákkal törődnél, hanem azzal, hogy érezd jól magad a barátaiddal, mosolyogj egy szelet sütemény után, és szívből jövő örömmel tudd megköszönni a finom falatokat.


Sok sikert!

2014. dec. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Probald meg elterelni a gondolataidat a kaloriakrol. Ha eszel akkor mindig tarsasagban tedd, es kozben beszelgessetek. Vagy nezz egy erdekes musort ami kozben nasizhatsz. A lenyeg, hogy ne a kajakon kattogj, hanem mas problemakon.

Azert irtam amugy, hogy feltunoen regen, mert sejtettem, hogy meg nem rendszeres a ciklusod.

Anyadat meg nyaggasd folyamatosan, ha maskepp nem megy akkor azzal, hogy ha megszel egy salatalevelet akkor szerinte is sokat eszel, vagy csak te latod ugy, vagy egy negyed szelet alma sok ebedre vagy vagd azt is kette? Talan igy komolyabban vesz....

2014. dec. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nincs nálatok iskolapszichológus? Menj el hozzá, segíteni fog, ha anyukád nem veszi észre, hogy baj van.

2014. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sürgősen szakember. Valószínűleg testképzavarod van. Hozzá kezdődő bulimia. 167 cm/46 kg-al más itt könyörög, hogy hízókúrát javasoljunk.

Addig is vitamin. Főleg C, de inkább valamit amiben minden van.

Ha ragaszkodsz a kalóriákhoz akkor számold ki, hogy egy napi kalóriaszükségletedbe milyen ételek férnek bele és tartsd magad azokhoz a kajákhoz. Így nem kell állandóan számolgatnod, erről el tudod terelni a figyelmed. Oszd el minél több adagra a napi kajádat, mert az éhezéstől csak raktározni kezd a szervezet, bár neked sajnos nem nagyon van miből. Sport után meg kötelező valamilyen cukrot és fehérjét enni, különben feleslegesen mentél, mivel zsírraktárod már nincs így az izmaidból veszi el az energiát a szervezeted a mozgáshoz. Ha meg zabálni van kedved akkor alacsony kalóriás ételekkel próbálkozz, hogy ne legyen bűntudatod.

És amivel kezdtem: szakembert keress fel, mert anyukád nem tud rajtad segíteni. Nem azért mert nem akar, hanem mert nem tud.

2014. dec. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!