Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezelik a túlevéses...

Hogyan kezelik a túlevéses zavart? Van olyan itt, aki túlevésben szenvedett és meggyógyúlt? Hogyan csinálta? Leginkább tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichoterápiával, és/vagy pszichológussal.


Nekem a bulimiámat kell kezelni - ez még gázabb is, mint egy sima túlevés.


Szigorúan meg kell határoznom - most már nekem - a mennyiséget, amitől még nem lakok teljesen jól. Ha többet eszek, legyen, de akkor két óráig nem lehetek egyedül, nehogy kihányjam.

És használ, bár szr. Rossz, mert ott a kényszer a zabára, de nem lehet.

Vagy mégis elkezdem, de akkor meg azért kínos, mert nem dobhatom ki.

2015. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogy haladsz? Engem decemberben diagnosztizáltak anorexiával, és így, hogy nagy nehezen "kigyógyúltam" , bár még járok terápiára, jön ez. De nem merem bevallani senkinek. Az anorexiát sem tudtam bevallani nagyon sok ideig, a terápia segítségével, amire köteleztek, sikerült elismernem...
2015. márc. 31. 16:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes reakciója a testednek, hiszen ki van éhezve, és most pótolná a dolgokat.


Egyél nyugodtan, lőjj be egy súlyhatárt, ami fölé nem mész, és ahogy gyerepeszol, váltsd ki a kajákat egészségesebbre (gondolom, édesség és szénhidrát a nagy kajcsik alapja).

2015. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!