Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen fehérjeport ajánlanátok...

Milyen fehérjeport ajánlanátok egy a "vonalaira különösen vigyázó" ugyanakkor főképp az egészségét szem előtt tartó 25 éves irodai munkát végző nőnek? (Lassú felszívódás, finom íz, hőtűrés? , jótékony hatás anyagcserére)

Figyelt kérdés
Több mint egy éve irodában dolgozom, napi 2 órát autózom a munkahelyemre, és sajnos a szabadidőmet is (nagy részben) az ülés teszi ki. Hébe-hóba sportolok, de ez többnyire heti rendszerességű speedfitness vagy gerinctorna csupán, hétvégente próbálok sétálni egy-egy órát, de sajnos ennyi. Masszázsra is járok hetente-kéthetente. Több éve figyelek a táplálkozásomra, fontos, hogy ne hízzam el. Az irodában viszont könnyen elszalad velem a ló - ha nincs idő ebédelni, ha stresszes a nap/hét, az össze-vissza péksütizés és a főtt étel, zöldségek hiánya komoly gondot jelent. Pár éve fogyasztok fehérjét, a PEAK termékeiből. Mivel fogyóban vannak, és kóstoltam BioTech termékeket is (izgalmasabb ízek), gondoltam, hogy a fenti igényekre milyen terméket ajánlanátok? Jó volna, ha olyan plusz dolgok volnának benne (hisz mind tele van vitaminokkal), amelyek csökkentik az étvágyat, telítenek, javítják az anyagcserét, hormonháztartást, stb is - ugyanakkor több íz is van, és van kisebb kiszerelés is (0.5-1 kilósak).

2015. okt. 4. 01:43
 1/6 Great Saiyagirl válasza:
A Herbalife termékei elég minőséginek mondhatóak. Nem épp 2 Forint, de ha a BioTech termékeit is megvetted, akkor a Herbalife sem fog problémát okozni. :)
2015. okt. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
80%
Te nagyon fogalmatlan vagy aranyom.
2015. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Fehérjepor aktív edzésekhez való, nem irodai munkára.. amúgy a fehérjepor nem az egészséges táplálkozás szimbóluma, csak szólok..
2015. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szintiszoli123 ***** válasza:
56%

Az életmódodból kifolyólag nincs rá szükséged, semmi előnyét nem fogod látni.

Sokkal jobb, ha normál kajával viszed be a fehérjét, mert jobban eltelít majd, így kevésbé leszel éhes.

Édességnek persze használhatod, de a fentiek miatt + anyagilag is sokkal jobban jársz valami természetes vagy mesterséges édesítőszerrel, hiszem a fehérjeporok is csak attól édesek.

2015. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nassolni iszod a fehérjét, ez nem éppen jó. A nagy mennyiségű fehérje a beleidben csak rothad, felfújódsz tőle, illetve többletmunkát adsz a vesédnek, mire kiválasztja azt a rengeteg fehérjét feleslegesen. Aktív edzésekhez való, izommunkához, nem nassolni, arra ott a nyers répa, káposzta, alma, stb.
2015. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nemcsak aktív élethez való, hanem olyan helyzetben is jó, ha valakinek nehézséget okoz bevinni a megfelelő fehérjét. Viszont a kérdezőnek olyan nagyon sok igazán nem kell, hogy ne tudná rendes étellel bevinni, aminek azért megvan a maga előnye... Úgyhogyén is feleslegesnek tartom a fehérjeport, de ha ízlik neki, segít abban, hogy ne kakaós csigát egyen vagy valami, akkor fogyaszthat olyat, hogyne, csak ne vigye túlzásba és mindenképpen rendes ételből menjen a fehérjeigény nagyobb része.


Mozgásra szükség van ilyen munka mellett... Oké, ezt én mondom, aki sosem sportoltam, de legalább gyalogoltam és túráztam, napi átlagban 2-3 órát. Fiatalon megtette, úgysem érdekelt a külsőm, most már azért el kell kezdenem edzeni és soha nem abbahagyni... Hogy várhatom el a testemtől, hogy idősebben is működjön, ha folyton ülök? A közérzetemnek is kell a mozgás, a jelenlegi egészségemnek is s szerintem ezzel azért más is így van.

2015. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!