Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anyukák ti miért nem figyeltek...

Anyukák ti miért nem figyeltek oda a gyereketek táplálkozására?

Figyelt kérdés

Borzasztó látni mindig a buszon hogy a túlsúlyos anyuka mindig csipszet ad a gyerekének és a gyerek is egyre dagattabb. Senki nem hallott még olyat hogy a gyermekkori elhízottak nagykorukra is kövérek maradnak?


Levegőtől nem hízik a gyerek nincs olyan hogy "genetika" figyeljetek oda mit adtok a gyereketeknek borzasztó látni ilyen felelőtlen szülőket! Aztán mikor nem lesz pasija tinikorába meg később meg depressziós lesz miatta meg hogy csúfolják amiatt is majd leshettek!


A mai gyerekek nagyon gonoszak kérlek figyeljetek oda mivel etetitek a gyermeketeket ne legyetek ilyen könnyelműek!



2015. okt. 24. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Veled sem sokat törődhettek, ha ilyen rosszindulatú, másokon a nyelvedet köszörülő, akadékoskodó, észosztó izécske lettél. Mi közöd hozzá, más hogy él?
2015. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs köze hozzá, de valóban kicsit bosszantó ezt látni, mert tényleg ez van.

Az egyik ismerősöm gyereke gerincproblémákkal küzd, emellett túlsúlyos. Ehhez képest a nő szinte minden nap süt valami süteményt a kis családnak. Mi a búbánatnak kell folyton süteményt sütni????????????

Az nem étel!!! tésztát tésztával. Az kell neki, és ha megemlítenéd, hogy kövér a gyerek, vérig lenne sértődve.

Amikor kisebb volt a gyerek, már akkor megemlítették neki ,hogy a gyerek kövér. Erre azzal bosszankodott nekem, hogy nem is annyira kövér. Mi az, hogy nem "annyira"? Mert mennyire kell kövérnek lenni, hogy beismerje, hogy a gyereke egy Micheline baba?

Van egy unokahúgom és egy unokaöcsém. Az előbbi hurkás, az utóbbi vékonyka.

A kislány tömve van édességgel, mert a gyereknek az kell! Simán elnézik, hogy a leány ebéd helyett bemajszolja a csokoládét és ha húsvét van vagy mikulás az összeset megkapja egyben, kiborítja a szőnyegre és addig eszi míg látja.

A kisfiú nincs erre rászoktatva. Ha bemegyünk a boltba, érdektelenül megy el a cukros állvány mellett és szívesebben kanalaz be egy tányér levest, mint egy tál műzlit. És szinte sosincs náluk otthon cukros üdítő.

Néha a családi összejöveteleknél van, olyankor kínáljuk is, de azt mondja, hogy vizet kér.

Igen is szoktatás és nevelés kérdése. Én is sovány gyerek voltam, de felnőtt koromra épp normális alkatot értem el, sosem lettek súlyproblémáim. Igen is, hogy ez már gyerek korban eldől, és aki erre nem figyel, az igen is megpecsételi a kis ember sorsát egy életre!

2015. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%

Persze hogy vérig lenne sértődve, egyrészt mi közöd hozzá, másrészt ha már belepofátlankodsz, minek teszed szóvá. Ők mondták már neked, hogy büdös vagy? Na ugye.


A soványság rengeteg mindenen múlik, főleg nem a cukron meg a csokoládén. A leginkább azon múlik, hogy a girnyók állandóan bszogatják azokat, akiktől azt hiszik hogy különbek, csak mert girnyók. Nekik meg nincs annyira fejlett önvédelmi ösztönük, hogy eligazítsanak, kinek és miről oszd az észt. :)

2015. okt. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A soványság rengeteg mindenen múlik, főleg nem a cukron meg a csokoládén. A leginkább azon múlik, hogy a girnyók állandóan bszogatják azokat, akiktől azt hiszik hogy különbek, csak mert girnyók. Nekik meg nincs annyira fejlett önvédelmi ösztönük, hogy eligazítsanak, kinek és miről oszd az észt. :)


Nem rengeteg mindenen múlik. Általában táplálkozáson, nagy ritkán valami betegségen. De ne dumáld már meg nekem ,hogy minden második gyerek beteg!

2015. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A testalkat táplálkozás kérdése, és pont a sok édesség miatt kövérek a kölykök. Aztán majd lehet siránkozni, ha fiatalon cukorbeteg lesz. Meg lehet nézni, mi van az USA-ban, a kilátások szerint a mostani gyerekek 33%-a fiatal korban diabéteszes lesz a helytelen táplálkozás miatt.

A gyerek még nem tudja, hogy neki melyik tápanyag jó és melyik rossz, csak azt, hogy melyik finom. Igenis a szülő felelőssége, hogy a gyereket egészségesen táplálja. Én is rosszul vagyok néha, mikor meglátom, hogy tesómék mit etetnek a gyerekkel. Nem pofázok bele, mert nem akarok veszekedni, de ők is minden szemetet megetetnek szegénnyel. Pedig a gyerek szeretné a húst, gyümölcsöt, zöldséget, erre vesznek neki virslit, meg sült krumplit sütnek neki.

2015. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát hurcold étterembe. :D

Sok fogalmatok nincs a biokémiáról... sem. A kövér gyerek lehet hogy cukorbeteg lesz, de ti meg rákosak. A rosszindulatból az lesz.

2015. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy te hol látsz itt rosszindulatot. Én csak a te hozzászólásodban látok, senki máséban.
2015. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Nincs a kérdésben rosszindulat. Sokkal inkább felelősségérzet azok iránt, akik iránt pont azokból hiányzik, akikben a legtöbb kellene, hogy legyen.


Szerintem még gyermekvédelmi ügyet os kellene csinálni az egészségtelen táplálkozásból.


A gyerek közös felelősségünk, és mindannyian felelősek vagyunk, hogy a gyerekek egészséges felnőttekké és nem beteg öregekké idősödjenek.


Ha egy gyerek éhezne, akkor is szólnunk kellene; igaz-e? Akkor a minőségileg nem megfelelő táplálásért is szólnunk kell.

2015. nov. 2. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Legalább van aki még egyetért velem.

Páromra a szülei sem figyeltek oda kiskorában mindig sz*r ehetetlen menzás kaját vittek haza és semmit nem evett meg minden hétköznap szinte csak kenyeren élt még most is ugyan ez van hétvégente meg rántott hús sültkrumplival és majdnem minden hétvégén ez a kaja. A szülei természetesen mind a ketten túlsúlyosak.... Meg a kóla is nagy kedvenc na meg a szörp azt nyomatják rendesen.


Nekem meg a nagymamám a számba rágta hogy mindent meg kell enni mert ott van a sok vitamin bennük ígyhát tökfőzeléket sóskát mindent megeszek amit elém raknak sőt kifejezetten kedvelem a zöldséges ételeket a pasim meg semmit nem akar megenni úgy kellett beléerőszakolnom máskor a főzeléket és mikor megkostolta rájött nem is olyan rossz csak hát a drága anyuka meg apuka leszarja mit eszik a gyerek. Ott is csak a virsli meg az ilyen sz*rok vannak. :/ Úgyhogy igen is nevelés kérdése. Ja meg én nem kívánom a cukros üdítőket mindig vizet iszok vagy rostos barackos údítőt mást nem.

Ennyi.

2015. nov. 24. 20:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a menzás kaják nem voltak egészségtelenek.


Pontos előírások szerint állították össze, és ha úgy is csinálták meg, akkor jó kellett, hogy legyen.

Volt sok főzelék is, és csak habarták, nem rántották.

Volt hal is, általában pénteken. A tésztanap kedd volt.

Mindig idénybeli zöldségeket adtak, és a menü is jól volt összeválogatva. Több helyen is ettem, teljesen hasonlóak voltak még az ízeik is.

2015. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!