Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tápszer helyett laktózmentes tej?

Tápszer helyett laktózmentes tej?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérem, hogy csak olyanok írjanak, akik ÉRTELMES választ tudnak adni! Elapadt a tejem, viszont tápszert nem szeretnék adni a picimnek! Adhatok-e helyette laktózmentes forralt tejet reggelire és vacsira? 6 és fél hónapos, egészen mostanáig szinte csak anyatejet kapott! Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 19. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Tejet, akár laktózmentes, akár nem, a tejben egyébként nem csak a laktóz lehet gond ilyen pici babának nem lehet adni!

Ha nincs anyatej, akkor annak hiányában tápszert, vagy ha azt nem fogadja el, akkor a korának megfelelő tejpépet lehet adni, ha már rendben megy a hozzátáplálás.

Amúgy a tápszerrel sincs az égvilágon semmi probléma! A tejjel ebben a korban annál inkább!

2016. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szóval, ha eszi a tejpépet, akkor egyáltalán nem is kell neki a tej vagy a tápszer?

Csak az egyik ismerősöm adta a tanácsot (3 gyermekes anyuka), hogy inkább ilyen tejet adjak neki. Azt mondta,hogy ő az utolsó 2 guerkőcnél voltvígy, csak már a 3.,4. hónapban és egyiknek sem lett semmi baja tőle! ...nem tudom, hogy merjem-e?

2016. jan. 19. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne merd!

Aztán honnan tudja ez az ismerősöd, hogy semmi baja nem lesz a gyerekeinek? Tudod sokszor nem azonnal jelentkezik, ha valaki ideje korán ad olyat a gyerekének, amit nem kéne, hanem a legtöbb esetben később, felnőttkorban. Ilyen-olyan emésztési, vagy bélprobléma jelentkezik, aminek a kialakulása mondjuk gyermekkorban keresendő.

Amúgy nyilván a tápszer lenne a legmegfelelőbb, viszont arra írtam, hogy amelyik gyerek a tápszert abszolút nem fogadja el, annak végső esetben tejpép. Mert az én kisfiam volt úgy, hogy 7 hónapos korától fogva bármilyen tápszert próbáltunk, semelyiket nem fogadta el, a végén már kanalaztam neki, de úgy sem, sőt, az lett a vége, hogy kihányta, na itt volt vége a kínlódásnak. A tejpépet megette, szerette és mivel ugyanazokat a dolgokat tartalmazza, mint a tápszer, csak szilárd halmazállapotú, így orvossal, védőnővel megbeszélve azt kapta tápszer helyett.

De mondom, nálunk ez a végső eset volt és megbeszélve a gyerekorvossal.

Viszont azt mondod tápszert nem akarsz. Ha kap tejpépet, akkor tök mindegy. Hisz ugyanaz a kettő összetételét tekintve. Csak a halmazállapot a más.

És persze ilyen korban még a folyadék mennyisége sem mindegy. Tehát nálunk akkor a napi folyadékbevitelt más módon kellett megoldani.

2016. jan. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Tegnap adtam neki először tejpépet (Milumil 6+ gyümölcsös) akkor megette, viszont ma már délelőtt és délután is próbáltam, de 3-4 kiskanál után sírt, hogy nem kell neki, ezért gondoltam, hogy kipróbálom ezt a tejet most pancsi után, lefekvés előtt, de most elbizonytalanodtam...az a baj, hogy nincs is itthon most csak ez a tejpép meg egy ugyan ilyen csak banános.Holnap megyünk a védőnőhöz meg a dokihoz,de akkor mit adjak neki estére?
2016. jan. 19. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!