Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megfelelő étrend?

Megfelelő étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok,végzős,volt anorexiás. A testsúlyom már legalább fél éve elérte a megfelelő szintet. Mindig is érdekelt az egészséges táplálkozás, azonban, mint említettem étkezési zavarokkal küzdöttem. Sajnos a régi rossz szokásaim következtében elég rossz kapcsolatom volt az ételekkel. Manapság törekszem minél megfelelőbben táplálkozni, de ezt eléggé nehéznek feladatnak találom. Manapság annyi mindent olvasni, hogy mi egészséges és mi nem, mit kellene ennünk és mit nem. Sajnos nem tudom, hogy most akkor minek/kinek hihetek?

Ezért szeretném a ti tanácsotokat, személyes tapasztalataitokat, véleményeteket kérni. Kérlek segítsetek, mit kellene egy átlagos napon fogyasztanom.

(Kérlek ne feledjétek, hogy célom az egészség,fittség nem pedig magam túlzásokba/szélsőségekbe hajszolása. Napi 8 órám van + házimunka + heti 2-3x sportolok.)

Honnan tudjam mennyit kell egy nap ennem? Hogy találjam meg az egyensúlyt? Sajnos sokszor előfordul,hogy napokig keveset, majd néhány napig többet/egészségtelenebbül eszem.

Kérlek segítsetek! Köszönöm.



2016. febr. 12. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én arra figyelek, hogy kerüljem a mű ételeket. Így idénygyümölcsöket, zöldségeket fogyasztok, barna, magvas kenyeret eszem, süteményekbe természetes édesítőszert teszek, ha lehet házi/piaci tojást, húst vásárolok. Tejtermékekből is a natúr változatot veszem (ha lehet sajtból, joghurtból is házit) és kedvem szerint ízesítem pl. gyümölccsel, cukormentes lekvárral.

Ügyelek a fehérje,zsír, ch arányára és nagyjából megvan, hogy mennyi kalóriára van szükségem egy nap. Ezt magadnak is ki tudod számolni kalkulátorokkal, de igazából ki kell tapasztalni, hogy mennyivel tudod tartani a súlyod, érzed jól magad. Amire még figyelek, az a rendszeresség. Naponta 5-6 alkalommal étkezem, persze nem mindegyik alkalommal vasárnapi menünek beillő adagot. :) Az egészségem érdekében egyáltalán nem iszom cukros üdítőt. Nem követek semmiféle konkrét életmódot vagy diétát, csak igyekszem mindent egészséges köntösbe bújtatni. :) Pl.a szalonnát, hurkát, kolbászt barnakenyérrel és sok zöldséggel eszem, a palacsintát zablisztből készítem stb. Ez nem kúra, és nem is nehézség, hanem életmód, ami az egészségemet szolgálja, így érzem jól magam. Mindenkinek más a jó, de ha már a természetességre törekedsz, akkor jó úton jársz. (Egyébként 165cm vagyok, 47-48 kg)

2016. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyél annyit amennyi jólesik, és ami jólesik.

Ne aggodalmaskodj hogy mi egészséges hogy mi nem.


Ha sportolsz akkor nagyon fontos a nátriumpótlás.

A tévhittel ellentétben az embernek minimum 12 g sóra(NaCl) van szügsége.

A sótlan étel ehetetlen és egészségtelen is.


Tejfalussy Andrástól vásárolom magamnak a tiszta sót, ajánlom neked is.

Ez elengedhetetlen a fizikum javulásához.

2016. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!