Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan valtsak eletmodot?

Mayacska maja kérdése:

Hogyan valtsak eletmodot?

Figyelt kérdés

Mint taplalkozas mint sportban. Nos 16 eves lany vagyok es napi 3x etkezem,viszont be szeretnem iktatni a napi 5x keves etkezest.Valakinek van tippje hogy hogy csinaljam ,mit egyek es mikor?

sport: 2 eve abba hagytam minden fele sportot(usztam nagyon kicsi korom ota heti 4x versenyszeruen,viszont abbahagytam 2 eve amiota legszomjam van/volt folyton,probalkoztam futassal de mar nem birom par perc utan fuldoklom.nem kapok levegot.

mitevo legyek?(minden vizsgalatom megvolt,tudo rontgen is es egeszseges vagyok,ez panikbetegseg alapu volt,igaz par honapja szerencsere mar nincs annyi panikrohamom es legszomjam de a sport az most sem meg, es a 2 ev alatt folszedtem 10 kgot amit le is kene adnom valahogy..mit tegyek?

koszonom elore is a segitseget!



2016. ápr. 15. 23:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Neharagudjatok az ekezetekert csak telefonrol nehezen irok
2016. ápr. 15. 23:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, először is kezdj újra sportolni. Az pánikbetegségre is a legjobb dolog, amit tehetsz, nem csak a plusz kilók ellen.

A napi 5x étkezés ideális. Gondolom most csak reggeli-ebéd-vacsi van. Ezek maradjanak meg ( reggelire minél többet, még ha nem is vagy éhes), tízórai és uzsonna meg lehet könnyedebb, csomagolj be előre valamit. Na és a lényeg: Minden táplálékcsoportot (gabona/krumpli, zöldség/gyömölcs, tej/hús, kevés édesség,...) fogyasszál a mefelelő arányban! Hajrá :-)

2016. ápr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csori96 ***** válasza:

Én is életmódváltásra készülök, így az utóbbi 1-2 hétben utánanéztem néhány dolognak, és neked is ezt tanácsolom. Ne csak néhány véleményre alapozd az egészet.


Ajánlom Jay csatornáját ( https://www.youtube.com/user/jayworkouthun/videos ). Január elején elkezdett egy heti rendszerességű videósorozatot, melyben sok okosság elhangzik.


A továbbiakban kifejteném, hogy az utóbbi 1-2 hétben mire jutottam a táplálkozást illetően.


A napi 5 étkezés nem feltétlen szükséges, bőven elég a 3 is, ha többre nincs időd. Reggelire nem ajánlott sokat enni, a legnagyobb étkezést pedig érdemes estére halasztani. Célszerű az étrendbe minél több zöldséget beiktatni, mivel sok fontos anyagot tartalmaznak. Kerülendő minden, amiben cukor van, illetve a magas glikémiás indexű élelmiszerek. A tejet és a tejtermékeket is tanácsos elkerülni, mivel több kutatás is azt bizonyítja, hogy károsak az ember számára. De ha mégsem tudnád nélkülözni, akkor inkább házi tejet válassz, mint boltit, mivel a bolti tejben már nem sok minden van, ami miatt esetleg érdemes lenne fogyasztani.


Ha fogyni szeretnél, célravezető nagyjából számon tartania a kalóriákat, és figyelni, hogy milyen arányban viszel be szénhidrátokat, fehérjéket, zsírokat. A cél jelen esetben kevesebb zsír, több fehérje és megfelelő mennyiségű szénhidrát.


Sokat segíthet, ha találsz valamit, ami motivál a céljaid eléréséhez.

2016. ápr. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyiszor s akkor egyél, ahányszor neked jó s az étkezések méretét tekintve is hallgass a testedre, tapasztald ki. Ezek nagyon egyediek, nem mindenkinek ugyanaz a jó ám. Van, akinél van mozgástér, de van, akinek sokak véleményével keményen szembe kell menni, ha jól akarja érezni magát, nem akar enerváltan éhezni délelőtt meg ilyenek. Ha pedig fogyni akar, sokunknak még speckóbb a helyzet.

Rendes ételeket egyél, legyen megfelelő fehérjebevitel s elég zsír, melegen ajánlom a sok, részben nyers s változatos zöldséget... Konkrétabbat nem tudok írni, hisz ebben sem vagyunk egyformák, még az uralkodó makrotápanyag sem ugyanaz mindenkinél.


Futni én se tudok, de nem is akarok, teljes testes edzés, túra, néha biciklizés nekem és sok más embernek teljesen jó :) Biztos neked is van olyan mozgás, ami jólesik...

2016. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsóval nagyjából egyetértek.

Elég a napi 3 étkezés. Csak akkor egyél, ha kellőképpen éhes vagy.

A zsírcsökkentéssel általánosságban nem értek egyet. Kell a zsír, állati zsírokból és hidegen sajtolt olajokból. Az étolajat, margarint el kell felejteni, nagyon károsak.

Ebédre kell sokat enni és vacsorára keveset, reggelire annyit, amennyit kívánsz.

Csak vizet igyál, esetleg gyógyteákat kevés mézzel.

Kezdj el jógázni, és olyan edzést válassz, ami nem fullaszt ki (pl. kondizás).

2016. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, a 3-asra gondoltam. De a 4-es is jókat írt :)
2016. ápr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!