Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges-e a vegán életmód...

Egészséges-e a vegán életmód gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy veszélyes lehet-e az egészségre nézve, hogyha valaki már gyerekként/tiniként úgy dönt, hogy kiveszi az étrendjébõl az állati eredetü dolgokat?

2016. ápr. 27. 13:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem kell aminosavprofilt számolgatni. :) Csak (viszonylag) változatosan kell táplálkozni. Összeszámoltam: 7 féle ételt ettem ma. Ebből kettő főtt étel, ami ugye több összetevőből áll. Szóval elég sok mindent ettem. És semmiféle megtervezés nem volt benne, nem görcsöltem rajta. Csak pár ésszerű irányelvet kell betartani. Szóval igenis lehet egészséges a vegán étrend, mindenféle hajcihő, tervezés, kínlódás nélkül is.
2016. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Odaig jutottal, hogy ami allati eredetü az fuj es karos"...


Egyébként szerintem itt senki sem mondott ilyet. Én pedig biztosan nem. És nem is ez a kérdés. Hanem, hogy lehet-e egészséges a vegán étrend. Még sok vegán orvos is egyetért abban, hogy heti pár állati eredetű táplálék nincs rossz hatással az egészségünkre.

2016. júl. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Utolsónak, elnezest, ez egy elgepeles volt. Azt akartam irni, a veganok, akiket ismerek, csak odaig jutottaK, hogy a hus es az allati eredetu dolgok karosak, ezert esznek inkabb sult krumplit meg tesztat, mert sz "egeszseges". De azt hiszem tultargyaltuk a temat.
2016. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Előző: Persze, ebben egyetértünk. Mondjuk akinek a sült krumpli a fő eledele vegánként, az előtte sem hiszem, hogy olyan nagyon egészségesen étkezhetett. :)

Ja, túltárgyaltuk. Nem kell egyetértenünk: egyetértünk, hogy nem értünk egyet; az is valami. :)

2016. júl. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ja mert a gyereknek biztos jó a sok iparilag felnevelt állat, tejtermék, stb. Tej?? Egy másik állat gyermekének növekedéséhez szükséges táplálék.. atyám.

Meg persze a cucu malackák is azért nőnek olyan gyorsan vágásérettre mert nagyon minőségi tápanyagot kapnak. Semmimást... Ühü.

2018. ápr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Gyerekként semmi féle képpen sem. De tiniként szerintem már lehet sőt szerintem jót is tesz. Én is fiatal vagyok tini és vegetáriánus, egézségesebb vagyok az óta mióta nem eszek húst. 12 éves kor alatt én egyáltalán nem ajálom mert addig még irtózatossan fejlődik a test. Én azt szoktam mondani hogy ha az illető már fel tudja fogni azt hogy mi az a veganizmus és a vegetarianizmus, és már van mögötte ideológiai háttér is akkor van itt az ideje. Ha az illető még nem fogja fel, tehát nem tudja hogy az ilyen emberek miért csinálják ezt, milyen indokból akkor még nincs itt az ideje. Ha az illető nem tudja mirt csak divatból szeretné akkor sincs itt az ideje. Üzenném azoknak akik itt azt irták hogy "nem egézséges,, azoknak mondom csak azért mondják ezt mert még nem próbálták, és elárulom hogy az ősember sokáig nem evett húst de mégis jól elélt.
2019. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Igen, lehet az. De ehhez fontos a vegan etrend tudatos tervezese. Akarcsak a non-vegan etrendek eseten.


Ebben a videoban egeszen jol osszefoglaljak a "veganizmus egeszsegtelen" elleni erveket.



https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc

2020. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!