Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cukor, csoki tényleg növelhe...

A cukor, csoki tényleg növelheti a vérben a koleszterinszintet?

Figyelt kérdés

Május közepe óta vegetáriánusan étkezem, mégis június végén mikor csináltattam egy vérképet (más miatt) a háziorvosom azt mondta, hogy magas a koleszterinszintem. Ezen meglepődtem, mert egyáltalán nem táplálkoztam/táplálkozom zsírosan, egy hónappal előtte már húst se ettem, viszont a csokoládét eléggé szeretem, hetente legalább 2-3-4x eszem. Okozhatja ez a magas koleszterinszintet?

(Megj: a családomban egyébként gyakori betegség, nem tudom ez mennyire játszik szerepet benne. Ja és nem igazán sportolok semmit, max napi 15 perc séta a buszig :( )


2008. szept. 24. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyél ritkábban csokit, pl heti egyszer. Cukor se tesz valami jót, abból is csak a természetes gyümölcsökben való cukrot ajánlom.


De ha vega vagy akkor például nem eszel halat, amiben omega 3 zsírsavak vannak, azok elengedhetetlenek a szív és koleszterint karbantartásához!


Ha még van kérdésed, nyugodtan dobj egy üzit, lehet tudok segíteni.

2008. szept. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Van valamilyen növényi alapú anyag, ami hasonló hatású, mint az omega 3 zsírsavak?
2008. szept. 26. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!