Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kinek a termékeit érdemes...

Kinek a termékeit érdemes kipróbálni? Norbiét, vagy Burján Szafiét?

Figyelt kérdés
Eddig itthon Norbi péksütiket vettem, mert nekem szükségem van ezekre... Fogytam eddig egy hónap alatt 5 kilót velük. (hogy nem a fehérlisztes-cukros dolgokat eszem, hanem a ch-csökkentett Norbis péksütiket, persze mellette odafigyelek a többi étkezésemre is) Valószínűleg olcsóbban jönnék ki, ha itthon sütném ezeket. Ki mit használ az otthoni sütögetéshez? Melyik a gazdaságosabb, melyik jobb? Mármint kinek a lisztjét használjátok például?
2016. jún. 30. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Egyikükét sem. Vegyél graham lisztet és kenyérlisztet, keverd 1:2-höz arányban és ebből süss zsemlét vagy kenyeret. Ne egyél többet belőle,mint az eddigiekből, akkor hatásos lesz. De ha még kevesebbet eszel (ez nem föltétlen ajánlatos), vagy többet mozogsz (ha ez lehetséges) akkor még gyorsabban fogsz fogyni.

A megtakarított pénzt adományozd jótékony célra!

2016. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Teljes kiőrlésű liszt a legjobb, abból is a tönköly, ha meg tudod fizetni. De még jobb, ha nem eszel állandóan péksüteményt, hanem be-beiktatsz kásákat (hajdina, köles, árpa, zab, stb).
2016. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Szafinak maximum a receptjeit használom (csak kiveszem a sok vizet és a rost zömét, amitől csak ízetlenebb és drágább lesz), a cuccai nekem picit drágák (nagyon csóró vagyok) és feleslegesek, de biztos van, akinek bejönnek, nincs ezzel baj.


Liszt? Ott a dió, amit magam szedtem és törtem, valamint párféle olajos mag és magliszt. Van útifű és bambuszrost is, néha hasznos, de nem viszem túlzásba, én kalóriát is jócskán tartalmazó dolgokat akarok enni, az laktat.

Igazából remekül meg lehet lenni enélkül is, én pl. ehetek tojást és zöldségételeket, némi olajos magvat és kész. A süti kis plusz flanc, nincs feltétlenül szükségünk rá.

Persze eleinte lehet mankó vagy jobb ötlet híján kalóriabevitel. Régen félig magkenyéren éltem, ma már kvázi sosem eszem ilyesmit, normális ételt eszem (plusz sok sütit, de az is normális étel, főleg tojásból áll az enyém).


Aki szénhuidrátosan eszik, velem ellentétben, annak ott a rengeteg gluténmentes gabona, ha pedig nem zavarja a glutén vagy csak nem tud lemondani a csak gluténesekre jellemző dolgokról, akkor a normál gabonák is. A tk tönkölyliszt a kedvencem ez utóbbiak közül, még ha én ugyebár nem is eszem, csak extrém nagy kilengéskor.

Kenyér nélkül lehet élni, rizsen, kölesen... Kiesnek a szendviucsek, de az embernek nem kell szendvicset ennie. Ha nagyon akar, akkor persze tegye, távol álljon tőlem, hogy beszóljak mások étkezésébe.


A normál (nekem ez a tk tönköly) kenyérbe is lehet rakni ezt-azt, amivel csökken a szénhidráttartalma, de ebben nincs tapasztalatom, csak halottam róla. Magliszt, rostok, olajos magvak... Az én háztartásomban a kenyér szerepe az, hogy sok kalóriát és szénhidrátot adjon, én csak gluténcsökkentést játszottam vele egyszer (a kölesliszt nem rontja el, szeretem a köles ízét s így is pompásan megkelt, felerészben kölessel, felerészben tk tönköllyel).

2016. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Az, hogy szükséged van valamire, és az, hogy nem vagy képes lemondani róla, két különböző dolog. Szükséged biztosan nincs rá, csak gyenge vagy, hogy leszokj róla.
2016. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos senkitől nem kaptam választ a kérdésemre. Igen, kívánom a péksütit, nem akarok lemondani róla. De ha már van lehetőség olyat választani, ami ch csökkentett és cukormentes, azt választom. Eddig mindig ott bukott meg a fogyókúrám, hogy kívántam a lisztes-cukros dolgokat és végül nem bírtam tovább... Ez van. Most bevásárolok 10 kakaóscsigát az Update boltban és ha nagyon megkívánom, megeszem. De 300 forintot igen sajnálok érte, ezért kérdeztem, hogy valaki használ-e ch csökkentett lisztet, és honnan szerzi be. Mert itthon lesütnék belőle egy nagyobb adag -mondjuk- kakaóscsigát, azzal elég sokáig ellennék. A teljes kiőrlésű liszt nem jó. Nekem nem. Eddig azt használtam.
2016. jún. 30. 19:13
 6/9 A kérdező kommentje:
És napi szinten mozgok egyébként, míg valaki ezzel nem jön elő. Gondolom azért is mennek le a kilók.
2016. jún. 30. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Én válaszoltam pedig. Azokat használom, amit Szafi is, csak nem az övéit, hanem amiből az övéi is vannak: kókuszliszt, szezámliszt, bambuszrostliszt, útifű maghéj liszt, tápiókaliszt (de ez nekem szénhidrátos, viszont Szafi sokat használja és a kevert lisztjeiben is sokszor van), konjacliszt, plusz olajos magvakat és egyéb magliszteket.

Ha ez nem ch csökkentett, akkor semmi.

2016. jún. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Sajnos senkitől nem kaptam választ a kérdésemre."


Én ezekre próbáltam válaszolni:


"Ki mit használ az otthoni sütögetéshez? Melyik a gazdaságosabb, melyik jobb?"


Még egyértelműbben: a tönköly jobb, a sima búza gazdaságosabb.

2016. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dezire76 válasza:

Én például ezt is:


[link]

2016. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!