Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti miket esztek egy nap...

Ti miket esztek egy nap folyamán, hányszor és mennyit?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert eléggé evészavaros vagyok és képet szeretnék kapni arról, hogy egy normális embernek, hogy néz ki egy napi étrendje. Magasságot, súlyt is írhattok. 😃😉
2016. júl. 27. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Reggeli 2 kis szelet vajas kenyér kakaó, ebéd leves, főétel, süti vagy fagyi, uzsonna gyümölcs, vacsora valamilyen szendvics zöldségekkel és tea, vagy tej.

164 cm és 60 kg.

2016. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok tipikus, de leírom.

Tojás, zöldség, kis olajos mag és kókuszzsír, minimális egyéb, ez a normál étrendem. Gyümölcsszezonban vagy ha olyanom van, bejön egy csomó gyümölcs és némi gabona, krumpli.

Ebédem és vacsorám van, illetve néha közte is valami apró, mindenesetre 4-5 órás evési ablakom van délután, mert nekem ez ideális.

163/64, 40N, még fogynom kell, de tömegeléskor is ugyanígy lesz, csak sokkal több zsírral.

2016. júl. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, az talán még "érdekes", hogy sok édességet (főleg sütit) eszem, lehetőleg a vacsorám az. Ez általában extrém szénhidrátszegény. Mostanában szénhidrátosabban eszem, most jóval kevesebb édesség van, kevésbé van hozzá kedvem, főleg napi 1-3 kiló gyümölcs mellett.
2016. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Reggeli: Pirítós kókuszzsírral / müzli tejjel / valami péksüti / melegszendvics / tojás / zabkása. Általában valamelyik ezek közül, zöld vagy mentateával, kakaóval vagy gyümölcslével.


Ha éhes vagyok, tízóraira eszem egy joghurtot vagy egy Jó reggelt! kekszet, esetleg mást, ha más van itthon.


Ebédre igyekszem sokszor levest is enni, de nem minden nap. A főétel mindig változó, krumpli, rizs, tészta, hús, ma pl. grill csirke volt (egy fél mellét meg két szárnyat ettem) krumplipürével. Néha utána desszert, valami süti vagy fagyi, de általáben jól lakom a főétellel.


Nem bírok ki több órát evéd nélkül, így minden nap uzsonnázom valamit. Vagy egy kis ebéd-maradékot, ha nem fogyott el az egész, vagy valami édeset (általában azt kívánom).


Vacsorára nagyon változó, mit eszem, de ez az az étkezés, amit a családdal össze tudok koordinálni (hétvégét kivéve, akkor nem dolgoznak a szüleim) tehát sokszor van olyan, amit mindenki szeret, például ma melegszendvics lesz. Van, hogy ez is csak müzli vagy egy szendvics, virsli, vagy ilyesmi, de mindig jól lakom.


Ez persze a jelenlegi helyzetemre érvényes, amikor még suliba jártam pár hónapja, más volt, de az étel mennyisége is minősége stagnál, jól érzem magam a bőrömben.


18 / 170 / 65

2016. júl. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

R: Kávé+tejszín+édesítő, 2szelet bakonyi barna toast kenyér +túró+paradicsom+só


E: kávé+tejszín+édesítő, natúr csirkemell, tejfölös salátával


u: Jégkrém, vagy valami gyümi (csak legyen édesebb, de ha sósat kívánok akkor mogyorót/mandulát/kesudiót eszek -ebből sajna tuti az egész zacsit megeszem, mert nagyon szeretem)


V: 2szelet kenyér ugyanabból +avokádó krém, vagy mogyoróvaj (bár ha mogyoró vaj, akkor inkább csak 1 szelet kenyér, de banán a tetejére,mert nagyon finom úgy, különben erre a kombóra rá is vagyok állva nagyon.)


171cm 53kg / 20L

2016. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!