Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az erősebb testalkatú hölgyek,...

Az erősebb testalkatú hölgyek, akik nem/nehezen tudnak lefogyni, mit gondolnak azokról, akik csak kisfoku koplalassal es nagyfokú odafigyeléssel tudnak vekonyak maradni? Igazából másik is írhatnak.

Figyelt kérdés

Tartósan, pl tobb, mint 10 éve.

Köszi, ha válaszolsz.


2016. aug. 1. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Én pl genetika miatt nem tudok hízni, ki van vizsgáltatva. 170 centi vagyok és 43 kg. A tapasztalatom szerint irigyek. Elég durván be tudnak szólni a túlsúlyos emberek, ami sokszor nagyon rosszul esik, mert nem tehetek róla, hogy ilyen vékony vagyok. Örülnék neki, ha felfognák, hogy a soványnak is sértő a sovány és hasonló beszólások, mint a kövérnek a kövér, meg a de dagadt vagy. Valamiért úgy gondolják, hogy a soványaknak nem bántó, ha megjegyzéseket tesznek rájuk.
2016. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak akik genetika miatt alig híznak vagy egyáltalán nem híznak főleg a gyors anyagcseréjük miatt van ez. Én nagyon könnyen hízó típus vagyok bár férfi vagyok de a családból mindenki könnyen hízik. A barátnőm érdekes helyzetben van mert ő vékony sportos alkatú, ő neki volt 3 éve amikor alig mozgott valamit és sokat evett és 5 kilót ha felszedett. De amikor elkezdett odafigyelni magára leginkább sportolni pikk pakk lefogyott és elkezdett alakformálást csinálni. Az anyós jelöltem 20 évesen hízott meg nagyon és 2 éve 172 cm magasságával 140 kilót nyomott. Ő semmilyen módon nem tudott lefogyni hiába diétázott, hiába főzött egészséges ételeket a férjével együtt aki a barátnőm nevelő apja ő sem tudott fogyni bár ő nem is olyan kövér alkatú. Az anyós jelöltemmel nekiálltunk akkor közösen fogyózni leginkább sportolásba kezdtünk, a barátnőm volt a személyi edzőnk. Direkt könnyű mozgással kezdtünk leginkább anyuja miatt figyeltünk oda hogy ne terheljük le 46 évesen azért már nem nagyon kéne. Direkt nagy sétákkal kezdtünk és nem kezdtünk bele különös diétába csak a mennyiségre figyeltünk oda, nagyjából belőttük a napi kalória szükségletünk, ami a mindennapjainkhoz kell és pluszba mozogtunk. Én 1,5 év alatt kitartóan ezt csinálva 120 kilóról lefogytam 80 kilóra ami nálam egy hatalmas változás volt és mindenki aki ismert nagyon megdicsért. Anyós jelöltem is ugyaneddig csinálta és bár ő kevesebbet evett mint én nem ért el ekkora sikert bár ő neki is lement 20-25 kiló felesleg még az orvos is megdicsérte és látványos is a fogyása, de ő sajnos amikor abbahagyta a mozgást visszahízott 10 kilót. Most nagy nehezen rávette magát hogy újra kezdje, én is visszatértem a kardió edzésekre, de csak is azért csinálom hogy tartsam a súlyomat, meg persze mellette erősítek, nem tömegelek mert nem akarok hatalmas kigyúrt állat lenni csak a sportos alkatra hajtok és inkább az erősítés az ami a célom hogy jó erőbe legyek, amit végül is már elértem, most inkább csak szintben tartom magam. Anyós jelöltem unokahúga 16 évesen még szinte modell alkat volt, csak neki egy hatalmas csalódás miatt depresszióba esett és nem sportolt semmit ellustult és kegyetlenül meghízott. Így is elég csinos mert neki jól áll a kerek arc, a lábai inkább formásak de ő hasra hízott nagyon meg eszméletlen nagy mellei vannak, de ő is most állt neki fogyózni a mi módszerünkkel és mellé diétát írtak elő a magas cukra miatt amihez még nem indokolt az injekciós inzulin de már szed rá tablettát amibe minimális inzulin van és tényleg kitartóan küzd mert saját szememmel is látom és alig fogyott 7 kilót 2 hónap alatt ami jó eredmény de megállt nála a fogyás szinte alig havi fél kiló ha lemegy róla tartósan.
2016. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindkettőtöknek!
2016. aug. 1. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Ok. genetika is számít, de saját tapasztalatom szerint jóval többet számít az étkezés.

Én nagyon vékonyka koraszülött gyerek voltam, mindig is vézna. Viszont soha nem is voltam képes nagy adag kajákat enni és még mások simán befaltak egy tábla csokit nekem még a kis szelet sem ment le, hiába voltam oda a csokiért.

Végül férjhez mentem és egyre gyakrabban csináltam olyan ételeket ami hízlalnak. (A férjem csak ezeket szokta meg). 1 év alatt felszedtem 10 kilót életemben először voltam normál súlyban. Aztán a férjem fogyózni kezdett, így én is diétás ételeket fogyasztottam, egyből lement 5 kiló. Szerintem olyan nincs, hogy valaki genetika miatt nem képes fogyni vagy hízni. Szerintem a genetika max. azt befolyásolja, hogy mennyire könnyű vagy nehéz fogyni, hízni..

2016. aug. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az előzővel félig egyetértek, olyan nincs, hogy genetika miatt nem tud lefogyni. Ha nagy kalóriadeficit van, akkor a test kénytelen önmagát bontani, nem tudunk fényből élni.

Hogy ez könnyű vagy iszonytatóan nehéz, nos, itt már bejátszhat a genetika, a szokások, az étrend, a személyiség és sok más.

De olyan van, hogy valaki genetika miatt nem tud hízni. Tartok tőle, hogy maximum egy érdekes mutánsra igaz ez úgy, hogy bármennyit eszik, nem hízik, mindenki más igenis hízik, ha elég sokat eszik. Csakhogy egyeseknek olyan a genetikájuk, hogy ipari mennyiségekkel menne csak ez, igen lassan. Azt pedig nehéz elvárni, hogy valaki nagyon sok kilót egyen egy nap normális ételekből vagy pár kilót extrém zsíros ételekből... Egyszerűen szinte minden ember előbb lesz rosszul s hányja ki az egészet, ez érthető.


Én elég fura vagyok bizonyos szempontból. Soványka koraszülött voltam, majd egész életemben túlsúlyos. Miközben extrém nehezen és lassan hízom, én vagyok az, aki ehet akármennyit (márpedig én igazán tudok enni), évi 1-2 kilónál több nem jön fel. Évtizedekig masszívan zabáltam szénhidrát- és zsírdúsan, így tudtam elhízni évi 1 kilóval. Ha nem lennék ennyire evős, sosem híztam volna el, mozgás nélkül sem. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg ember jóval hízékonyabb nálam, mégis vékony, mert képtelen normálisan enni.

Az pedig, aki az én evősségemet ötvözi azzal, hogy a kalóriaigénye fölött arányosan hízik, az az én kisfokú fegyelmezettségemmel még nagy odafigyelés mellett is iszonyúan el tud hízni. Sokan bizonyára azt hiszik róla, hogy zabagép és semmi önfegyelme nincs, pedig ez nem ilyen egyszerű. Néha fogom a fejem, hogy hogyan tud egy 300 kilós ember tovább hízni? Ahhoz annyi kalória kell, hogy talán én is megundorodnék az evéstől, pedig én nagyon szeretek enni. De ki tudja, hogy van ez az ő agyában, lényében? Én ugyebár ettem, ami belém fért (sajna sose mértem, de visszagondolva rengeteg volt. fél fazék lebbencslevesek jutnak eszembe vacsorára... de biztos volt utána édesség is), de 84 kilónál inkább visszakanyarodott a súlyom, nem tudtam lépést tartani a hízáshoz szükséges kalóriaigénnyel rengeteg édesség, tészta és zsír mellett sem. Az igényem feletti többlet nagy volt, de hiába. Nyilván begyorsul az anyagcserém, ha többet kezdek enni, ha extrém sokat eszem, akkor extrém mértékben. Pár éve olvastam, hogy ez tényleg így van, sok ilyen ember létezik. Nem arról van szó, hogy nem tud zsírosodni az ember, tud, csak rettenetes pazarlással s nagyon, nagyon sok evés kell ahhoz, hogy akár egy kis látszatja legyen. Ezt pedig nem akárki éri el.


Aki egyáltalán nem tud hízni, de normális kalóriaigénye van, annak valamilyen betegsége lehet, ami azzal jár, hogy a test nem hajlandó zsírt felhalmozni. De ez ritka.


Késő van, pedig tudnék még írni. Remélem, nem untattam vagy idegesítettem senkit, néha az informatívnak szánt személyes írogatás sem jó...


Túl sokat tudok az ilyen dolgokról ahhoz, hogy ítélkezzek az emberekről, akikről szinte semmit nem tudok...

Azokkal nem értek egyet, akik kemény munkával tartják magukat kórosan soványan. Az nehéz. Jó étrend s egészség mellett egy karcsú test megtartása elvileg nem az. De nem tartom teljesen kizártnak, hogy valaki kalóriaegyensúlyban is éhezzen, bár egy jó étrendnek elvileg segítenie kellene. Nálam ez volt. Bizonyos étrenden kövéren sem tudok fogyni, mert éhezem, más étrenden viszont megváltozik a leányzó fekvése vagy inkább hájtömegének mennyisége...

2016. aug. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon érdekes és értékes hozzászólások.
2016. aug. 3. 05:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyugodtan irj, nagyon érdekes!
2016. aug. 3. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!