Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel tudnám csökkenteni a...

Mivel tudnám csökkenteni a csokiéhségem?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor kívánom a csokit és nem tudom megállni,hogy ne egyek :( Nem csak azért nem szeretnék csokit enni,mert nem egészséges,hanem mert allergiás vagyok a kakaóra:(

Sajnos az nem megoldható,hogy ne legyen itthon,mert van egy 8 éves húgom, akinek mindig veszünk. Valami praktikát esetleg tudtok?



2016. aug. 15. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Csokiéhséget csak is csokival lehet csillapítani. De nem a nagyüzemileg gyártott csokikkal, mert azok tele vannak adagolva ízfokozókkal, aszkorbinsavval. A csokit mindig otthon készítsd el, (kakaópor+vaj+cukor)
2016. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél akkor csoki izesitö aromákat es olyat tegyél joghurtba vagy tejfölbe edesitövel meg fahejjal elkeverve
2016. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem fura. Ha allergiás vagy rá, akkor nem eszed, mert nem akarsz rosszul lenni, nem? Én igazán fegyelmezetlen tudok lenni, de rosszat nem akarnék magamnbak (épp azért vagyok hedonista, nem szeretek fájni, inkább élvezni az életet)... Neked a kakaó NEM étel, ezt tedd rendbe a fejedben.


Amit írtak, hogy kakaó nélküli csokiaroma, az jó ötlet lehet (nem értek hozzá, sosem ettem ilyesmit, de el tudom képzelni, hogy adott esetben segít, amíg az ember lekattan a csokis ízről).

2016. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy ötletem azért van, de az bizonyára túl drasztikus. Szénhidrátszegény étrend. Az is lehet, hogy neked nem fekszik, biznyára még nehezebb a szénhidrátot levinned, mint csak a csokit kihagynod, s lehet, hogy nem is hat, de nagyon sokunknak igen.

Ennél jobbat nem tudok... Van, aki más édességgel tudja pótolni a csokit, de az nem a kakaóra vágyik, csak valami édességre. Nekem a kakaót a világon semmi nem pótolja, max. a kávé ér valamit, mert azt is nagyon szeretem és nagyon távolról nekem hasonlóak.

Nem hinném, hogy van egy könnyű s jó módszer számodra, le kell számolnod a kakaóval, ennyi.

2016. aug. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
www.biocity.hu/blog/karob-a-csokolade-es-kakao-egeszseges-alternativaja/
2016. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszer ettem karobot. Soha többé. Valami iszonyat. Amennyire szeretem a kakaót, annyira utálom a karobot. Persze lehet, hogy van, akinek bejön, sőt, nem kizárt, hogy nem minden karob egyforma (hisz vannak pocsék ízű kakaók is), de az után a sokk után csak akkor kóstolnék újat, ha allergiás lennék a kakaóra. Úgyhogy a kérdezőnek egy próbát megér, de az nem kakaó és a húgnak vett csoki is ugyanolyan csábos marad, gondolom...
2016. aug. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első elég buta xd aszkorbinsav az a c vitamin xddddddddd attól félsz hogy egy kis c vitamin kerül a szervezetedbe?
febr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!