Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezési zavar? Kell-e aggódni?

Étkezési zavar? Kell-e aggódni?

Figyelt kérdés

Március óta (személyes problémák) sajnos nagyon ingadoznak az étkezéseim. Előfordul, hogy egész nap semmit, vagy minimálisat eszem (pl egy joghurt vagy egy kifli egész napra) akár több napig is. Néha szándékosan, néha tényleg nincs étvágyam. Majd utána teljesen az ellenkezője, már nem is vagyok éhes de muszáj ennem, nem tudok leállni. Na igen de ekkor viszont bűntudatom van és sokszor nem tudom ezt leküzdeni. Nem hánytattam magam soha szándékosan, de előfordult többször is, hogy a stressz hatására minden kijött azonnal amit megettem. Persze itt kezdődik olyankor a szándékos koplalás. Véleményem szerint a tavaszi incidensek óta fel is szedtem magamra, de mindenki soványnak tart, én viszont túlsúlyosnak látom magamat. Nem tudom hány kg vagyok, mert félek mérlegre állni, úgy érzem nem tudna olyan számot mutatni amitől nem esnék kétségbe. (175 cm magas vagyok, a ruháim s/m 34/36 méretűek)

Mostanáig nem törődtem az egésszel, de megint alig ettem a napokban, viszont ma megettem ebédre egy kevés csirkét és utána egy barackot és nagyon rosszul éreztem magam. Kezdek megijedni, de nem tudom kihez fordulhatnék.

A családommal egyáltalán nem tartom a kapcsolatot, anyuval élek de nagyon rossz a kapcsolatunk, szinte nem is beszélgetünk csak élünk egymás mellett.

Nincs sok barátom, de szerintem őket ez nem érdekelné, nem is tudom hogyan állhatnék elő ezzel, amikor magam sem tudom, hogy ez valóban aggodalomra ad-e okot vagy csak túlreagálom...


Kérlek normálisan válaszoljatok, köszönöm!

19/L


2016. aug. 24. 02:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem bántani akarlak, csak valahogy ráébreszteni. Szóval ha már attól rosszul vagy, hogy megettél egy pici csirkét meg barackot, ami nem is hizlal, akkor bizony nagyon nagy gáz van.

Menj el pszichológushoz, szerintem kell hogy legyen ingyenes is. Testképzavarod van és jó úton haladsz az anorexia felé. Ne ijedj meg, hanem lépj, tegyél valamit! Biztos, hogy ennek lelki okai vannak!

2016. aug. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Nincs sok barátom, de szerintem őket ez nem érdekelné"


Egy igazi barátot ez nagyon is érdekelne.

De mindegy is, mert ha érdekelné is őket, segíteni nem tudnának. Menj el orvoshoz, és meséld el neki, hogy mi van. Ne várj vele, minél hamarabb!

2016. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!