Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a bulimiáról?

Figyelt kérdés

Körülbelül három héten át tartott és három hónapja szoktam le róla. Sajnos visszatért ez a súlyos betegség. Nagyon le szeretnék adni pár kilót, viszont képtelen vagyok leszokni az édességekről. Nem vagyok kövér, sőt átlagos testalkatú lány vagyok. Első alkalommal egy fiú elutasítása hívta elő ezt a problémát, most szintén egy fiú van a dologban. Valószínű, hogy nem bírom az ilyen stresszes pillanatokat és a bulimiához fordulok. Talán azért is tartozom a bulimiás lányok közé, mert még nem volt barátom és félek az elutasítástól. Én szoktam lekoptatni a fiúkat, de nem érzem magam elég csinosnak és soványnak. Ha az emberek tudnának az evészavaromról, elítélnének. Hogyan térjek vissza a régikerékvágásba? Mivel tudnám magam motiválni? Köszönöm az értelmes válaszokat.

18/L


2016. aug. 24. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is nézz vele szembe, hogy a bulimia nem egy rossz szokás, amiről le kell szoknod, hanem egy mentális betegség, testképzavar és nagyon veszélyes. Az extrém fogyás mellett olyan küvetkezményei vannak, mint a fogzománc sérülése, fogak sárgulása, romlása, nyelőcső sérülése.


Szerintem beszélned kéne egy hozzáértővel. Elhiszem, ha nem akarsz, viszont nagyban megkönnyítené a dolgod. Addig meg mérlegeld a dolgokat: Elhiszem, hogy stresszes szituációkban vagy, én is hasonlóképp voltam, bár én tényleg duci voltam. És elhiheted nekem, az, hogy lefogytam 20 kilót, nem oldotta meg a dolgokat. Az oldotta meg, hogy (még 82 kilósan) megbékéltem magammal, a testemmel. A többi jött.


Motiválni? Találj egy sportot, amit élvezel, hordj előnyös ruhákat (Kit érdekel, hanyas méret? Nézzen ki jól és kész. A téli kabátom 46-os.) Keress közösségi médián motiváló embereket, akik a helyes üzenetet küldik az embereknek. És szeresd magad, túlságosan ahhoz, hogy ilyet tégy a testeddel. :)

2016. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez a válasz eléggé motivált ahhoz, hogy befejezzem.:-)

Az én méretem 36-38 (XS-S),170-173 centis vagyok és 57 kilós. A minimális testsúlyom 54-55 kiló volt (3 hét hánytatás után). A testtömeg indexem szerint "normális" testalkatú lány vagyok

2016. aug. 25. 11:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Örülök neki :) Én 169 centi vagyok, a max súlyom 82 volt, a legkisebb pedig 58 (mononukleózis, egy hét kórház után) volt. Jelenleg 66 vagyok, 38-as (M) ruhákat hordok és meg vagyok elégedve az alakommal. Szerintem te nagyon csinos vagy, ne hallgass másokra :)

2016. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!