Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14 évesen (fejlődő szervezet...

14 évesen (fejlődő szervezet miatt) nagyon egészségtelen, hogy két hónap alatt 10 kilót fogytam szándékosan?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, miképp fogytál le. Koplalással, vagy mozgással?
2016. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos főleg koplalással
2016. szept. 19. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Jót nem tett, azt gondolhatod, de ennyi idő alatt bizonyára nem történt maradandó károsodás. Egy rövidebb éhezést simán bírnia kell egy egészséges embernek, nem jó, nyilván kerülendő, de nagy bajt nem várnék tőle, az biztos.


A koplalások sem egyformák. Ha ettél azért, csak keveset és legalább a fehérje és a legtöbb fontos tápanyag megvolt, az a legkevésbé káros. Ha pl. 2 hónapig nem ettél volna valamirevaló zsírt, az pl. nagyon problémás, mert a zsírban oldódó vitaminok és a hormonháztartás igényli, esszenciális tápanyag. S van persze sok fontos vitamin és ásványi anyag, aminek a hiányából gond lehet. Ha eleve alacsony szinten van valamelyik, akkor hetek alatt hiányjelenségek léphetnek fel (de napok alatt sem lehetetlen, én a nagy egészségtudatosságom mellett is összehoztam magnéziumhiányt, mert az étrendemben pont kevés magnéziumforrás fordult elő akkoriban. ha valaha kemény szálkásításba fogok, szedni fogok magnéziumot, ez van).

2016. szept. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak a fejlődő szervezet miatt, úgy általánosan nagyon egészségtelen koplalni. Az így lement súlyt nagyon nehéz lent is tartani, mivel az nem opció, hogy örökösen koplalsz, előbb-utóbb kórházba kerülsz, ha pedig azt mondod oké, elértem a célom és össze-vissza eszel, akkor visszajön az egész.


Azt tanácsolom, állj át valami egészséges étkezésre, elegendő fehérjével, zsírral és szénhidráttal, minimum 1500 kalóriával, valamint találj egy mozgásformát amit élvezel és szeretsz.

2016. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elmesélem, mi történt, kérdező, aztán döntsd el magad.

Ha koplalsz, a szervezeted ezt vészjelzésként érzékeli. Azt üzented neki, hogy vigyázzon, mert nincs elég kaja. Ekkor tartalék üzemmódba kapcsol, és a tested energiáját használja fel az életfunkciók fennmaradásához. De mivel az izmok fenntartásához 4x annyi energiára van szükség, mint a zsírpárnák fenntartásához, először az izmokat építi le, és csak utána foglakozik a zsírral. Szóval ledobtál kb 8-10 kiló izmot, amit zsírként fogsz visszahízni. És itt nem áll meg a történet. Mint mondtam az izmok fenntartásához 4x annyi energiára van szükség, mint a zsír fenntartásához. Ergo, ha 10 kilóval kevesebb izmod van, és ugyanannyit eszel, mint előtte, még nagyobb lesz a kalóriatöbbleted, mint a fogyás előtt volt.

Szóval szerinted?

2016. szept. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!