Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fenyőtea, alaposan megmosott...

Fenyőtea, alaposan megmosott fenyőből?

Figyelt kérdés
Kicsit hipochonder vagyok, lényeg az, hogy a kertünkben van lucfenyő, több is, permetezve nem voltak, szép nagyok, egy két száraz ág néha akad rajtuk, de egészségesek, ezekről lett levágva pár erőteljes ág, mert ránőtt a tetőre, abból gyűjtöttem idei hajtásokat. folyó vízzel átöblítettem, lecsöpögtettem, zacskóba gyűjtöttem, majd mikor tele lett a zacskó kiöntöttem egy tálcára, hogy a nap megszárítsa. Így bármilyen állat járt kelt rajta, nem lehet tőle bajom, ha teát főzök belőle, ugye?

2016. szept. 29. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a teaval van itt a baj, hanem ugy nyaktol felfele, odabent.


Hiaba mondunk itt barmit, elhiszed? Nem. Megnyugszol ha azt mondom, sterilek a hajtasok? Nem. Fozol belole teat retteges nelkul, hogy valami 'bacilus' lesz benne? Nem.


Fozd meg, idd meg.

2016. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyilván ha észérvekkel alátámasztanád akkor elhinném, igen, de így köszönöm, de nem vagyok rád kíváncsi. :D Értelmes válaszokat várok, nem pedig okvetlen pocskondiázást. Minden esetre, azt mondod, hogy oké a dolog? A főzés sterilizálja?
2016. szept. 29. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:

A teát nem kell főzni, csak forró vízzel leönteni, és állni hagyni. Igy a levegőből rákerült organizmusok elpusztulnak a forró víztől, de a levelekben élők szaporodnak a kihűlő vízben. Ezek kellenek a normális emésztéshez a beleinkben.

Ha mindent sterilizálunk, soha nem lesz tökéletes az emésztésünk.

2016. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!