Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szoja meg a gluten szerintetek...

Szoja meg a gluten szerintetek is nagyon karos? (mint pl ahogy szendi gabor is irja a konyveben)

Figyelt kérdés
Sok ch csokkentett termekben szojaliszt meg glutenliszt meg szoja alapu feherje,zsir van. Es olvastam szendi gabor konyvet es eleg durva dolgokat allitott ezekrol.Mondjukca statisztikai adatokat tudom hogy ugy lehet merni hogy az alitasnak kedvezeo legyen. Nekem elegge tulzo vegletnek tunt az allitasa ezekrol. Vagy tenyleg ennyire karos a szoja?
2016. dec. 8. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Nem, nem az. Szendi végzettsége szerint matematikus, dramaturg és pszichológus, semmi köze az orvosláshoz vagy az emberi testhez.


Az általa fordított könyvek éppen ezért így is kezelendők.

2016. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Nincs igazad egyes. Régen csak az állatok ettek szóját. Ma meg már az emberi kajákban is benne van. Nem túl egészséges egyik sem. Nem hiába alakulnak ki az ételallergiák. A glutén sok problémát okozhat akár depressziót is. Ki hogy reagál rá.
2016. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Olvastam Szendinek pár cikkét, és azt kell mondanom, hogy végzettségétől függetlenül nem hülyeségeket ír. Meghivatkozza a konkrét kutatásokat, nem a levegőbe beszél, és tőle függetlenül ugyanazokat a következtetéseket tudom levonni.

Persze az egyéni érzékenység közrejátszik, hogy kit milyen genetikával áldott meg a sors. Ugyanúgy egyénileg toleráljuk az ilyen dolgokat, mint a dohányzást. Van akit soha nem öl meg, más meg 10 év után rákos lesz.

Nagyon sok embernek segített már a paleo, és én is észrevettem, hogy nagyon nagy hatása volt a táplálkozásom megváltoztatásának az egészségemre. Bár én nem paleozom, de szép lassan arra haladok, hogy eljutok oda, szimplán a saját tapasztalataim alapján.

2016. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen en is folyamatosan tanulom ezeket a dolgokat..eloszor kaloriaszamlalast hasznaltam.aztan rajottem hogy az nem okes ha csokit is eszek meg stb hiaba fer bele kaloriaba...ezert ratertem a finomitott ch k kiiktatasara..ez mar nagyon jot tett fizikumnak meg kozerzetnek is..viszont ettem lowcarb termekeket (kenyer,peksuti).es most neztem hogy ezek tele vannak szojaval meg glutennel..es eszembe jutott ez a cikk amit te is emlitettel..es akkor ugy gondolom ez lenne a kovetkezo lepes hogy a szojat elhagynam..mert hiaba jok ezrk a ch termekek izre ha a szoja sajnos ilyen karos. :://
2016. dec. 9. 00:49
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Na egyedül a low carb az amiben nem hiszek, illetve attól függ, hogy mit értünk low carb alatt. Szerintem a gyümölcsök kellenek. A low carbtól belassul az anyagcsere, ami nem egészséges.
2016. dec. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

"Nincs igazad egyes. Régen csak az állatok ettek szóját. Ma meg már az emberi kajákban is benne van. Nem túl egészséges egyik sem. Nem hiába alakulnak ki az ételallergiák."


1. Ázsiàban évezredek óta napi, alapélelmiszer. Vagy azok álkatok neked akik ott élnek? :D

2. Ha azok az ételek egészségtelenek amikre létezik allergia akkor a tej, tejtermékek, mogyoró, dió, csonthéjasok, mustár, stb. Is azok ugye

3. A szója egy BAB, akár a tarka, zöld, fekete, stb., szerinted mi egészségtelen rajta?

2016. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a szója igen, a gluténra való érzékenység egyéni. Nekem mindkettő elhagyása hasznos volt, pl. a pajzsmirigyem, a hormonrendszerem jobban működik, és nem hízok.

Lehet, hogy túloz Szendi, de abban igaza van, hogy a mai ember túl sokat eszik ezekből az anyagokból, és ez betegségek kialakulásához vezethet.

A szójáról azt olvastam, hogy régen azért termesztették, mert javítja a talajt, így az utána termesztett növények több tápanyagot kaptak. De nem evési célból.

Az ázsiaiak hagyományosan kis mennyiségben (kb. ízesítés céljából) fogyasztanak erjesztett szójaételeket. A mai ipari szójaszármazékok nagyon egészségtelenek, de nehéz kikerülni őket, annyi feldolgozott ételben benne vannak különféle neveken.

A gluténnal lehet, hogy inkább az a baj, ahogyan a búzát termesztik és feldolgozzák. Lehet, hogy a 100 évvel ezelőtti hagyományos kenyerek nem okoztak semmi bajt, főleg, mivel az akkori emberek nem ettek annyi mérget, nem tömték magukat cukorral, nem tették tönkre gyógyszerekkel a bélflórájukat. Az akkori búza gluténtartalma is állítólag sokkal alacsonyabb volt. A mostani kenyerekről viszont semmi jót nem tudok mondani, a legtöbb tele van káros adalékanyagokkal, a liszt minősége olyan, amilyen...

A tejtermékekkel is hasonló problémák vannak.

A legjobb, ha kipróbálod magadon. Ha jobban érzed magad nélkülük, akkor ne edd ezeket.

2016. dec. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt olvastam azota en is hogy azsiaban a szojat eleve ezerszer jobb minosegben is fogyasztjak mint ahogy itthon rakjak elelmiszerekbe..es ahogy mi fogyasztjuk ugy az azsiaiak max takarmanyozasra hasznalnak..eleg ijeszto
2016. dec. 9. 10:37
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, nem igaz, hogy takarmányminőségű a szója a világban, kivéve Ázsiát.


Nem kell minden ostobaságnak bedőlni.

2016. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

"Igen ezt olvastam azota en is hogy azsiaban a szojat eleve ezerszer jobb minosegben is fogyasztjak mint ahogy itthon rakjak elelmiszerekbe..es ahogy mi fogyasztjuk ugy az azsiaiak max takarmanyozasra hasznalnak..eleg ijeszto"


De az ilyen baromságokat hol olvassátok? Épp, hogy az EU-ban kapni sokkal jobb minőségű szóját mert SEMMILYEN termékbe nem tehetnek GMO-t csak ellenőrzött forrásút.


Ezzel szemben az állati takarmányban GMO van, tehát aki húst fogyaszt elsősorban az a legnagyobb szójafogyasztó a mai magyar társadalomban.


Nem azzal van a baj, ha az ember néha megeszik egy szelet tofut, hanem azzal, ha minden nap a szóján nevelt állat húsát (és ne félj, azon nevelik), a szójázott feldolgozott hústermékeket, a szójázott késztermékeket fogyasztja.


A szója önmagában nem káros, ahogy semmilyen más élelmiszer sem. De állandóan, nagy mennyiségben fogyasztva ugyanúgy nem jó, mint más se. Ugyanúgy nem válik javadra napi 1 liter szójatej, ahogy napi 1 liter tehéntej vagy napi 1 kiló sajt vagy hús sem! Ellenben napi 1-1 decivel, dekával egyikből sincs gond...

2016. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!